DESETA VELIKA MEDALJA

Hrvatska rutinski pobijedila Španjolsku! Kauboji se iz Srbije vraćaju s BRONCOM!

Nakon poraza od Srbije u polufinalu Europskog prvenstva u borbi za broncu hrvatski rukometaši su smogli snage za veliku pobjedu nad Španjolskom 31-27.
Piše: ArhivaObjavljeno: 29. siječanj 2012. 13:51

Veliko psihološko pražnjenje nakon poraza od domaćina i izgubljene borbe za jedino zlato koje nedostaje muškom rukometu, ipak nisu obeshrabrili rukometaše u pohodu na medalju.

Osvojeno je 10. odličje na velikim natjecanjima, a za razliku od polufinala u susretu sa Španjolskom izabranici Slavka Goluže su nakon plus jedan u prvom dijelu (13-12), u nastavku zaigrali još bolje, te nekoliko minuta prije kraja osigurali brončanu medalju. Kao i tijekom cijelog turnira do pobjede su nas vodili Blaženko Lacković i Ivan Čupić sa po 7 pogodaka, a na kraju je i vrlo dobru napadačku dionicu odradio kapetan Igor Vori sa 6 golova uz stopostaotan učinak.

Mirko Alilović je, također, i u posljednjem nastupu u Srbiji zadržao konstatnu s 10 obrana uz čak tri zaustavljena udarca Španjolaca sa sedam metara. Većina Mirkovih obrana došla je u trenucima kada se lomio rezultat, te je i ovaj puta naš vratar značajno doprinio hrvatskom slavlju u Srbiji.

Osim spomenutog kvarteta, vrlo dobro su odigrali i, u nastavku natjecanja probuđeni Marko Kopljar i Ivan Ninčević sa po 4 zgoditka, dok su kod Španjolaca Sarmiento i Iker Romero bili najraspoloženiji sa 7 odnosno 6 golova.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 31-27

KRAJ

60. minuta Vuković stavlja točku na i, zabijaju Španjolci

59. minuta Vori zabija, isključenje za Musu

57. minuta Još jedan sedmerac za Španjolce, brani Alilović, Čupić zabija

56. minuta Sedmerac za Španjolce, Parrondo zabija

55. minuta Ninčević zabija svoj 4. pogodak

54. minuta Vori zabija, sedmerac za Španjolce, Romero puca i gađa gredu, zabija Aguinagalde

53. minuta Sedam metara za Španjolsku, izvodi Romero i zabija

51. minuta Sedmerac za Španjolsku, izvodi Romero i zabija

50. minuta Gurbindo zabija

49. minuta Ninčevi zabija

48. minuta Kopljar zabija, Sarmiento uzvraća

47. minuta Čupić zabija svoj 6. pogodak, Parrondo uzvraća

47. minuta Čupić zabija svoj 6. pogodak

46. minuta isključenje za Hrvatsku, Ninčević, sedam metara za Španjolce, izvodi Romero i brani Alilovoć, ali kupi odbijanac i zabija

45. minuta kontra Ninčević zabija

43. uzvraća Sarmiento, još jednom Španjolci zabijaju

42. minuta Kopljar za +6

41. minuta Balić daje svoj prvi pogodak

40. minuta Sarmiento zabija, Čupić uzvraća

39. minuta Sedmerac za Hrvatsku, Čupić puca i zabija

37. minuta Sedmerac za Čupića i zabija

36. minuta Isključenje za Španjolce

35. Ninčević zabija prvi gol, Tomas uzvraća

34. minuta Sarmiento još jednom zabija, Lacković zabija svoj 7. pogodak

32. minuta Vori zabija, ali je prilikom šuta zadobio jak udarac

31. minuta Lacković

31. minuta Aguinagalde zabija za prvo izjednačenje

Gojunu je pozlilo od umora i vjerojatno neće nastaviti utakmicu...

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30. miuta Zadnje dvije minute igramo s igračem manje, Sarmiento zabija

29. minuta Tomas za Španjolce dva puta

28. minuta Lacković ponovno, Sarmiento uzvraća, Lacković još jednom, isključenje Ćupić

27. minuta Kopljar zabija, uzvraća Španjolska

24. minuta Aguinagalde zabija

23. minuta Entererrios zabija

22. minuta Kopljar zarađuje isključenje

19. minuta Kopljar zabija

17. minuta Sedmerac za Španjolce, Romero puca i zabija

15. minuta Isključenje su zaradili Španjolci, sedmerac zabija Čupić

13. minuta Lacković ponovno

12. minuta Lacković zabija

11. minuta Maqueda zabija, isključenje Gojuna,

10. minuta Vori s crte

7. minuta Lacković iz skoka, uzvraća Španjolska, Entererrios

5. minuta Čupić iz kontre, sedmerac za Španjolce, Romero zabija

4. minuta Vori s crte zabija

3. minuta Sedmerac za Španjolce. Izvodi Romero i zabija

2. minuta Duvnjak za povećanje

1. minuta Vori zabija

Arena je poluprazana...

HRVATSKA: Alilović, Ninčević4), Vori (6), Duvnjak, Čupić (7), Lacković (7), Kopljar (4), Losert, Batinović Horvat, Musa, Gojun (1), Bičanić, Vuković (1), Balić (1), Buntić;

ŠPANJOLSKA: Hombrados, Juanin, Aguinagalde (2), Tomas (4), Entererrios (1), Sarmiento (7), Gurbindo (1), Sierra, Ugalde, Parrondo, Morros, Guardiola, Raul, Maqueda(1), Romero (6), Canellas (1), Garcia (3)

22. rujan 2024 21:20