AP
NHL

Golijada pripala Pittsburghu

Pittsburgh je pred svojim navijačima nakon kaznenih udaraca svladao Toronto, slavio i prvak Chicago
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. studeni 2013. 13:11

U noći sa srijede na četvrtak Pittsburgh je pred svojim navijačima sa 6-5, nakon kaznenih udaraca, svladao Toronto i to nakon što je gubio 4-1 i 5-3.

Jevgenij Malkin je po prvi put, nakon više od 18 mjeseci, na istoj utakmici zatresao mrežu dva puta, a zabio je i pogodak u raspucavanju kaznenih udaraca, koji je donio radost domaćim navijačima. Pittsburgh je bio daleko bolji, uputio je 48 udaraca prema suparničkim vratima, te je ostavio Toronto bez udarca prema golu u trećoj trećini i produžetku!

St. Louis je gostovao kod Colorada i upisao uvjerljivu 4-1 pobjedu, zahvaljujući sjajnoj obrani i vrataru Jaroslavu Halaku koji je skinuo 24 od 25 udaraca prema svojem golu. Bila je to peta uzastopna pobjeda St. Louisa, u kojoj je Alexander Steen zabio i svoj 20. pogodak sezone. St. Louis je upisao 10. pobjedu u posljednjih 12 utakmica, s time da je bilježio poene u njih 11.

Aktualni prvak Chicago slavio je u gostima kod Calgaryja s 3-2, s time da je do posljednjih 10 minuta utakmice gubio s 2-0. No imenjaci Patrick Kane (2) i Sharp (1) postigli su pogotke i kreirali veliki preokret pred očima navijača Calgaryja.

Detroit je kod kuće savladao Boston Bruinse s uvjerljivih 6-1, a pogotke je zabijalo šest različitih igrača. Ključna je bila druga trećina, u kojoj je Detroit postigao tri pogotka u manje od četiri minute.

Od ostalih rezultata spomenimo gostujuću pobjedu Ottawe kod Washingtona 6-4, te pobjedu Phoenixa kod Minnesote 3-1.