Getty
NHL

Crosby zabio 250. gol u karijeri

Piše: HinaObjavljeno: 23. studeni 2013. 11:58

Pittsburgh Penguinsi su sinoć sa 4-3 pobijedili New York Islanderse, a njihov kapetan Sydney Crosby zabio je pobjednički gol koji mu je 250. u karijeri

Pittsburgh je u utakmici dva puta ispustio prednost od dva gola. Nakon što je primio dodavanje od Pascala Dupuisa, Crosby je nešto više od minute do kraja zabio svoj 250. gol u karijeri.

Poveo je Pittsburgh pogotkom Chrisa Kunitza u prvoj trećini, a isti je igrač povećao na 2-0 u sitom dijelu utakmice. Islandersi su smanjili na 2-1 nakon što je Thomas Vanek zabio gol. Jevgenij Malkin je opet povećao na dva gola prednosti za Penguinse, a Colin McDonald je smanjio na 3-2. Thomas Vanek se još jednom upisao u strijelce izjednačivši pred kraj druge trećine na 3-3.

Montreal Canadiensi su sa 3-2 pobijedili Washington Capitalse, a dva gola za poraženu momčad zabio je Alex Ovechkin.

Vratar Montreala Peter Budaj je osigurao pobjedu Kanađanima obranivši 25 od ukupno 27 udaraca prema svom golu.

Canadiensi su poveli sa 3-0 zahvaljujući golovima Travisa Moena, Davida Desharnaisa i Dannyja Brierea, a onda su morali zaustaviti Ovechkina, koji je svoj prvi pogodak na utakmici postigao u zadnjoj minuti prve trećine, a onda doveo Washington na gol razlike 7:33 minuta prije kraja utakmice.

Ovo je druga uzastopna pobjeda za Canadiense (12-9-2), dok je Capitalsima (12-10-1) ovo drugi poraz zaredom.

24. rujan 2024 14:31