Goran Sebelic / CROPIX
NOVI TROFEJ

CO ZAGREBU 19. KUP Na završnici u Poreču Zagrepčani svladali Zamet

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. svibanj 2012. 21:37

Zamet je u subotu uspio iznenaditi Nexe, ali CO Zagreb ipak je bio prevelik zalogaj. EuroligaZagreb osvojio čak 19. trofej Kupa Hrvatske.

Ako je netko i pomislio da će Zagreb lagano protiv realno puno slabijeg protivnika, prevario se. Momčad Slavka Goluže odigrala je maksimalno ozbiljno, kao da je na drugoj strani puno veći suparnik. Šego je odmah zatvorio vrata, u samo 10 minuta obranio je 6 pokušaja Riječana. Krila, Horvat i Štrlek letjela su po terenu, a vanjski igrači organizirali posao za svoje društvo. Zagreb je u trenu napravio seriju od 7:0, a prekinuo ju je pivoz Zameta Sakić koji je pogodio sedmerac u 24. minuti (14:6). Nakon 30 minuta +9 Zagreba (18:9), Manuel Štrlek 7/8, a Marin Šego 10 obrana. Uvjerljivo, jako uvjerljivo.

Drugu dionicu furiozno je otvorio Slovenac u Zagrebovim redovima, David Špiler, odmah tri gola u seriji. za +11 (22:11). A krila su i dalje “ludovala”. Do 42. minute od 25 Zagrebovih golova (25:14) krila su zabila 15 - Štrlek 7, Matulić 4, Horvat 4. Goluža je dao priliku svima, a “klinci” su mu vraćali golovima.

Na kraju su se svi osim Tončija Valčića i Lovre Šprema upisali u strijelce. Posljednjih 20-ak minuta Balić, Šprem, Horvat, Šego i Gojun smješkali su se s klupe i pljeskali društvu na terenu koje je Zamet svladalo sa 36:23. Najbolji igrač finala je Manuel Štrlek, a najbolji vratar završnice Riječanin Stevanović. Prijenosni pehar Sportskih novosti primio je kapetan Zagreba Zlatko Horvat.

CO ZAGREB 36 (18)

ZAMET 23 (9)

POREČ - Dvorana Žatika. Gledatelja 1.000. Suci: Gubica (Petrijevci) i Milošević (Osijek).

CO ZAGREB: Šego (15 obrana), Pešić (4+1); Marić 1, Brozović 3, Kopljar 3, Matulić 5, Šprem, Špiler 5, Gojun 1, Štrlek 7 (1), Z. Horvat 4, J. Valčić 2, Vukić 2, T. Valčić, Balić 1, Kaleb 2. TRENER: Slavko Goluža.

ZAMET: Stevanović (3), Đurica (5); Slavić, Vučko, Hrvatin 1, Mrakovčić 3, Lončarić 3, Ćosić 1, Kačanić 1, Kružić, Kovačević 2, Čuturić 1, Vujić 3, Golik 4 (2), Sakić 4 (1).

TRENER: Alen Kurbanović.

SEDMERCI: CO Zagreb 1 (1), Zamet 4 (3).

ISKLJUČENJA: CO Zagreb 4 minute (J. Valčić, Brozović), Zamet 4 minute (Sakić, Mrakovčić) .

IGRAČ UTAKMICE: Manuel Štrlek.

23. rujan 2024 17:48