Drago Sopta / CROPIX
CO ZAGREB - KIEL 31:31

CO Zagreb posustao u završnici! Kiel nadoknadio -7 i Arenu napustio neporažen!

Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 21. travanj 2012. 12:03

Rukometaši Zagreba remizirali su protiv Kiela (31-31) u prvoj utakmici četvrtfinala rukometne Lige prvaka igranoj u zagrebačkoj Areni.

Dominirali su hrvatski prvaci dobrim dijelom utakmice, između 10. i 50. minute. Najbolje su igrali na početku drugog poluvremena, kada su od 15-12 vodstva na poluvremenu otišli na 17-12 pa potom i na 20-13. Kako se utakmica bližila kraju, njihova se prednost sve više topila pred kvalitetnijom njemačkom momčadi.

Na golu Zagreba briljirao je Marin Šego sa 17 obrana. U napadu su nepogrešivi bili Zlatko Horvat, najbolji strijelac natjecanja, s osam pogodaka iz osam pokušaja, te Marko Kopljar sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja. David Špiler dodao je šest golova.

"Češki buldožder" Filip Jicha bio je najučinkovitiji u gostujućim redovima s 11 golova.

Do fantastične pobjede i gotovo sigurnog nastupa na Final Fouru došao je španjolski Ademar našeg vratara Venija Loserta, koji je na svom parketu deklasirao berlinski Füchse 34-23. Po osam golova postigli su Slovak Martin Stranovsky u pobjedničkoj i Španjolac Iker Romero u poraženoj momčadi, za koju je Ivan Ninčević dodao dva gola.

Veliku su pobjedu upisali i rukometaši slovenskog prvaka Cimosa, koji su u Kopru pobijedili aktualne doprvake, rukometaše madridskog Atletica 26-23. U vrlo raspoloženoj domaćoj momčadi po pet su golova zabili Brumen, Krivokapić, Skube i Rapotec.

Uzvrati se igraju idućeg vikenda.

Liga prvaka, četvrtfinale, prve utakmice:

Ademar Leon – Füchse Berlin 34-23

CO Zagreb – Kiel 31-31

Cimos Koper – Atletico Madrid 26-23

Arena Zagreb, Suci: Gatelis i Mazeika (Litva)

CO ZAGREB: Šego - Vukić, Horvat - Marić - T. Valčić, J. Valčić, Kopljar.

Klupa: Pešić, Šprem, Štrlek, Matulić, Brozović, Gojun, Špiler, Balić, Šebetić. Trener :Slavko Goluža

KIEL: Omeyer - Lundstrom, Sprenger - Ahlm - Jicha, Narcisse, Anderson.

Klupa: Palicka, Klein, Reichmann, Kubes, Ilić, Zeitz, Dragičević. Trener: Alfred Gislason.

Kraj

60.minuta - Kiel izjadnačio. Zagreb prokockao napad. Kile ima priliku za pobjedu

59.minuta - Kiel nadomak Zagreba

56.minuta - Valčić zabija za +3

56.minuta - Pet minuta prije kraja Zagreb ima +2.

54.minuta - Kiel zabija s igračem manje. Špiler vraća na +3

53.minuta - Marić zabija nakon sjajne akcije Balića

53.minuta - Ilić je dobio 2 minute, prethodno je Kile zabio

51.minuta - Kiel na -2. Kopljar uzvraća,

50.minuta - Kiel se vratio na samo -3. Zagreb prokockao napad.

49.minuta - Kopljar vraća na +5, Kiel uzvraća

47.minuta - Sedam metara za Kiel i Gojunu dvije minute. Puca Jicha i zabija

46. minuta - Tonči Valčić zabija svoj prvi pogodak za +5. Smanjuje Kiel. Kopljar vraća

45.minuta - Kiel smanjio na -4

44. minuta - Šego brani sedmerac Iliću. Zagreb ima igrača manje

43.minuta - Sedam metara za Zagreb. Puca Horvat i zabija četvrti put,ukupno osmi

42.minuta - Kiel je ušao u niz i smanjio rezultat. Šego brani odličnu priliku Kiela

40.minuta - Zagreb ćeigrati s igračem manje dvije minute. Sedam metara za Kiel. Zabija Ilić

39. minuta - Smanjuje Kiel. Zagrebu nije iskoristio svoj napad.

38.minuta - Sedmerac za Zagreb. Promjena na vratima. Puca Horvat i zabija

36.minuta - Plus sedam za Zagreb. Sjajna predstava u Areni. Šego brani sve živo

35. minuta - Zagreb igra sjajno, Šego odličan na golu, +6

34.minuta - Sedam metara za Zagreb i igrač više. Ilić je dobio 2 minuta. Puca Horvat i zabija

33.minuta - Smanjuje Kiel na -4

32.minuta - Zagreb je počeu u dobrom ritmu i povećao na +5

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog dijela

30.minuta - Zadnji napada za Zagreb, Vukić zabija za +3, Kiel je maloprije smanjio

29.minuta - Zagreb zabio i obranio se, +3

27.minuta - Kiel pojačao agresivnost, došli su na -1

25.minuta - Horvat zabija za +3,uzvraća Kiel

24.minuta - Šego ponovno brani, ali Zagreb ne uspijeva realizirati napad

23.minuta - Kopljar zabija za +2 Zagreba

22.minuta - Zagreb došao do prvog vodstva

22.minuta - Balić zabija za izjednačenje, Šego sjajno brani

21.minuta - Sedmerac za Kiel. Pešićide na gol. Zabija Ilić

20.minuta - Zagreb ušao u 5:0 seriju i došao do izjednačenja

18.minuta - Zagreb se vratio u utakmicu, zaostaje samo dva gola. Šego sjajno brani.

17. minuta - Zagrebaši su imali priliku doći na dva razlike, ali gube loptu. Zagreb se obranio. Nova prilika za smanjenje rezultata se pruža

13.minuta - Jicha je zabio svoj treći pogodak

12.minuta - Horvat je zabio za Zagreb

10. minuta - Nijemci su povećali vodstvo na 4 pogotka prednosti

5. minuta - Obrana Zagreba natjerala je Jichu na promašaj. Trenutačnbi rezultat je 3:1 za goste

1. minuta - Nakon prekršaja na Valčiću, Zlatko Horvat je realizirao sedmerac

1. minuta - Jicha je utakmicu otvorio pogotkom.