AC Milan forward Zlatan Ibrahimovic celebrates after scoring with his teammates, midfielder Kevin Prince Boateng, of Ghana, right, midfielder Andrea Pirlo, second from right, and Brazilian forward Ronaldinho, during a Serie A soccer match between AC Milan and Genoa at the San Siro staium in Milan, Italy, Saturday, Sept. 25, 2010. (AP Photo/Luca Bruno)
 AP
SERIE A

Vučinić u 92. minuti presudio Interu, maestralan lob Ibrahimovića za slavlje Milana

Nogometaši Milana pobijedili su Genou 1-0 na San Siru u prvoj utakmici 5. kola talijanske Serie A, a jedini gol djelo je Zlatana Ibrahimovića iz 49. minute
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 25. rujan 2010. 22:26

Crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić lijepim je pogotkom glavom u drugoj minuti sudačke nadoknade Romi donio pobjedu na Olimpicu protiv Intera 1-0 u derbiju 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Vučinić je ušao u igru u 76. minuti umjesto kapetana ''vučice'' Francesca Tottija, a pokazalo se na kraju da je trener Rimljana Claudio Ranieri pogodio s tom izmjenom. Roma je Vučinićevim ulaskom živnula u napadu i postala opasnija, a u završnici dvoboja je crnogorski napadač nakon centaršuta De Rossija s desne strane zaplivao zrakom i krasnim pogotkom glavom matirao Julija Cesara.

Bila je to dosta izjednačena utakmica u kojoj su i jedni i drugi imali svoje neiskorištene prilike. I kada je već izgledalo da će Roma i petu prvenstvanu utakmicu zaredom ostati bez pobjede, Vučinić se pobrinuo za prekid crne serije i važnu pobjedu protiv branitelja naslova, ne samo zbog tri boda, već i zbog podizanja raspoloženja unutar momčadi, koje je bilo prilično narušeno nakon što je Ranierijeva momčad u prva četiri kola osvojila samo dva boda. Inter je, pak, nakon tri uzastopne pobjede i remija u 1. kolu, pretrpio prvi poraz u prvenstvu.

Nogometaši Milana pobijedili su Genou 1-0 na San Siru u prvoj utakmici 5. kola talijanske Serie A, a jedini gol djelo je Zlatana Ibrahimovića iz 49. minute. Svoj drugi ovosezonski gol u talijanskom prvenstvu, po prijelazu iz Barcelone u redove Milana (prošlo kolo je zabio Laziju, op.a.). postigao je švedski napadač lob-udarcem s ruba šesnaesterca nakon prethodne asistencije dubinskom loptom od strane Andree Pirla.

Milanova momčad kao i u prethodne tri prvenstvene utakmice nije briljirala i očito je da trener Masimilliano Allegri ima još puno posla u slaganju novih akvizicija "rossonera" i pronalasku dobitne formacije, no ovoga je puta barem upisala tri boda i skočila, doduše privremeno, s osmog na četvrto mjesto na ljestvici. Na kraju kažimo da je ovo bila prva utakmica u kojoj je za "rossonere" od svog transfera iz Manchester Cityja od početka započeo Brazilac Robinho.