Fiorentina's Adem Ljajic, of Serbia, celebrates after scoring during a Serie A soccer match between Fiorentina and Parma at the Artemio Franchi stadium in Florence, Italy, Sunday, Sept. 26, 2010. (AP Photo/Fabrizio Giovannozzi)
 AP
SERIE A

Krasić srušio Cagliari, Fiorentina upisala prvu pobjedu, Lazio pobijedio Veronu

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 26. rujan 2010. 19:50

Nogometaši Napolija slavili su na gostovanju kod Cesene 4-1 u prvoj utakmici nedjeljnog dijela programa petog kola talijanske Serie A.

Zanimljivo, svih je pet golova u utakmici postignuto u drugom poluvremenu, a povela je Cesena preko Marca Parola u 48. minuti.

No, Napoli je do potpunog preokreta i druge ovosezonske pobjede uspio doći u posljednjih 18 minuta susreta. Prvo je Ezequiel Lavezzi zabio u 72. minuti iz neposredne blizine nakon sjajne asistencije Andree Dossene, da bi potom Marek Hamšik iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca doveo goste u vodstvo u 81. minuti.

Do kraja je svoje majstorstvo pokazao i urugvajski napadač Edinson Cavani dvama postignutim golovima, kojima je sustigao Samuela Eto'a na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Serie A (obojica imaju po pet golova).

Prvi je zabio ljevicom u desni donji vratarov kut sa samog ruba kaznenog prostora, a drugi posebno lijepo, odmjerenim udarcem desnicom s nekih 14 metara u rašlje nemoćnog domaćeg vratara Francesca Antoniolija.

Šest utakmica 5. kola talijanske Serie A je odigrano u poslijepodnevnom nedjeljnom programu, a dva kluba sa začelja su imali uspješan dan.

Fiorentina je upisala prvu pobjedu, a Udinese je došao do prvog boda u sezoni. Klub s Friulija je do ove nedjelje imao četiri poraza u četiri nastupa, no gostovanje u Genovi su iskoristili za prvi bod. Izdržali su sve domaće napade, te su odigrali s favoriziranom Sampdorijom 0-0.

Fiorentina je sretno došla do tri boda protiv Parme. Suparnika su slomili tijekom nastavka, pa je tako prvo Ljajić realizirao jedanaesterac, a potom je De Silvestri uz pomoć jednog od suparničkih obrambenih igrača, od kojeg se lopta odbila, zabio za konačnih 2-0.

Na vrhu ljestvice se sa po deset bodova nalaze prvak Inter i - rimski Lazio. Rimljani su uspješno obavili gostovanje u Veroni, te su pogotkom Zaratea u 69. minuti slavili s 1-0. Bio je to prvi Argentinčev pogodak u sezoni.

Treći je gol sezone postigao vremešni 34-godišnji Marco di Vaio za Bolognu, koja je na gostovanju kod Catanije uzela hvale vrijedan bod (1-1). Di Vaio u 40. minuti nije realizirao jedanaesterac, ali je bio priseban na odbijenu loptu. Kasnije je njegov gol poništio suigrač Brtios koji je postigao autogol.

Zanimljivo da je prije ovoga Di Vaio postigao dva pogotka u - sudačkoj nadoknadi.

Palermo je nakon velike pobjede u Torinu kod Juventusa 3-1 odigrao samo 2-2 na svom terenu protiv Leccea. Čak su spašavali i jedan bod, a donio ga je Maccarone golom u zadnjoj minuti utakmice.

Miloš Krasić, 25-godišnji srpski nogometaš, postat će nakon nedjelje vjerojatno jedan od miljenika tamošnjih navijača. Takvo što i zaslužuje nakon nedjeljne predstave.

Upisao je Juventus u nedjelju, u utakmici 5. kola protiv Cagliarija (4-2), tek drugu pobjedu u sezoni, a isto tako su gostima nanijeli prvi poraz.

Do tri boda je Juve odveo Krasić, igrač kojeg je torinski klub ovog ljeta doveo iz moskovskog CSKA. Postigao je Krasić prve pogotke u novom dresu, a radovao se tijekom večeri čak tri puta. Prvi put je natrčao na odbijenu loptu, te je sa dvadesetak metara zabio u mrežu Cagliarija za 1-0 u 13. minuti.

U 34. je odlično reagirao na ubačenu loptu, na drugu stativu, kada je, unatoč slabijoj poziciji od jednog obrambenog igrača gostiju, bolje reagirao i nogom ugurao loptu iz neposredne blizine za 2-1. U 70. minuti je, pak, primio loptu na 25 metara, jednostavnim driblingom iz ravnoteže izbacio dva igrača gostiju, te zabio za tada velikih 4-1.

Imao je na drugoj strani kvalitetnog suparnika. Godinu dana stariji Alessandro Matri je postigao dva pogotka, ali je to bilo nedovoljno i za bod Cagliarija.

Juventus se ovom pobjedom s pretposljednjeg podigao na deveto mjesto ljestvice Serije A.