Kolbein Sigthorsson of AZ, center, is hugged by teammates after scoring 1-0 during the Group E Europa League soccer match AZ Alkmaar against FC Bate Borisov at Afas stadium in Alkmaar, Netherlands, Wednesday Dec. 15, 2010. (AP Photo/Peter Dejong)
 AP
EUROPA LIGA

VIDEO Napoli u 93. minuti izbacio Rumunje, Borussia Dortmund ispala iz Europe!

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 15. prosinac 2010. 22:45

Nogometaši Napolija pobijedili su na svom San Paolu bukureštansku Steauu 1-0 u dvoboju posljednjega, 6. kola skupine K UEFA-ine Europa lige. Sjajni je urugvajski centarfor domaćih Edinson Cavani u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena donio radost Napolitancima, kojima je trebala pobjeda da bi Rumunje izbacili iz igre u izravnoj borbi za nastavak natjecanja na proljeće u nokaut-fazi.

Cavaniju je to bio peti ovosezonski pogodak u grupnoj fazi Europa lige, a dva je zabio u kvalifikacijama za isto natjecanje. U Seriji A trenutačno je na brojci od devet golova. Sa 16 postignutih pogodaka u polusezoni najbolji je strijelac talijanskog kluba.

Najbolja bundesligaška momčad, Borussia iz Dortmunda, nije uspjela na gostovanju u Sevilli pobijediti istoimeni domaći sastav i time izboriti nastavak natjecanja. Završilo je 2-2. Uz prvoplasirani PSG, 1/16 finala izborili su Andalužani.

Nogometaši kijevskog Dinama osigurali su prvo mjesto na ljestvici E-skupine Europa lige domaćim remijem (0-0) protiv BATE Borisova u posljednjemu, 6. kolu natjecanja po skupinama.

Hrvatski je reprezentativac u redovima domaće momčadi, Ognjen Vukojević , odradio svih devedeset minuta. Dvije momčadi koje su se susrele u Kijevu otprije su osigurale plasman u 1/16 finala natjecanja.

Identična je situacija bila u skupini F, u kojoj su se sastali otprije poznati sudionici nokaut-faze, moskovski CSKA i praška Sparta. U Pragu su Česi i Rusi remizirali 1-1 . Palermo je u nebitnoj utakmici kao gost pobijedio Lauseanne 1-0 .

Europa liga, 6. kolo:

Skupina E:

VIDEO AZ – BATE Borisov 3-0 (Sigtorsson 7, 84, Maher 86)

Dinamo K. - Šerif 0-0

Redoslijed: 1. Dinamo K. 11, 2. BATE Borisov 10, 3. AZ Alkmaar 7, 4. Šerif 5

Skupina F:

VIDEO Sparta P. - CSKA M. 1-1 (Kadlec 44 / Džagojev 15)

VIDEO Lausanne – Palermo 0-1 (Muñoz 84)

Redoslijed: 1. CSKA M. 16, 2. Sparta P. 9, 3. Palermo 7, 4. Lausanne 1

skupina J:

Karpatij – PSG 1-1 (Fedeckij 45 / Luyindula 39)

Sevilla – Borussia D. 2-2 (Romaric 31, Kanoute 35 / Kagawa 4, Subotić 49)

Redoslijed: 1. PSG 12, 2. Sevilla 10, 3. Borussia D. 9, 4. Karpatij 1

skupina K:

Napoli – Steaua 1-0 (Cavani 90+3)

Liverpool – Utrecht 0-0

Redoslijed: 1. Liverpool 10, 2. Napoli 7, 3. Steaua 6, 4. Utrecht 5

skupina L:

Beşiktaş – Rapid Beč 2-0 (Quaresma 32, Ernst 45)

Porto – CSKA Sofija 3-1 (Otamendi 22, Ruben Micael 54, Rodriguez 90+3 / Delev 48)

Redoslijed: 1. Porto 16, 2. Beşiktaş 13, 3. Rapid Beč 3, 4. CSKA Sofija 3

22. rujan 2024 05:32