AP
PREMIER LEAGUE

VIDEO Chelsea utrpao osam komada Aston Villi, Swansea otkinuo dva boda Unitedu

Piše: HinaObjavljeno: 23. prosinac 2012. 17:43

U posljednjem susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na svom terenu "pomeo" Aston Villu sa 8-0. Dva gola za domaćine postigao je Ramires (75, 90+1), a po jedan su zabili Fernando Torres (3), David Luiz (29), Branislav Ivanović (34), Frank Lampard (59), Oscar 79-11m i Eden Hazard (83). U strijelce se mogao upisati još jedan igrač Chelseaja, no Lucas Piazon nije iskoristio penal u 90. minuti.

Chelsea vs Aston Villa 8:0 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Prvi puta u povijesti Premiershipa su sedmorica igrača zabili za istu momčad u jednoj utakmici. Ramires je bio dvostruki strijelac, dok su po jedan gol isporučili Torres, Luiz, Ivanović, Lampard, Oscar (iz penala) i Hazard. Mogao je Chelsea vrlo lako imati i osmog strijelca, ali Brazilac Lusas Piazon u 90. minuti nije iskoristio kazneni udarac koji je sam izborio. Prije njega je Oscar u 79. minuti zabio s bijele točke. I on je sam iznudio jedanaesterac, ali ga je, za razliku od svog sunarodnjaka, i zabio.

Ovo je peti slučaj u Premierligi da jedna momčad pobjeđuje s 8 golova razlike. Chelsea je prva momčad kojoj je to uspjelo dva puta.

Aston Villa je prvi puta u povijesti u društvu najjačih primila 8 golova. Dogodilo joj se to u 3.936. utakmici u prvoj ligi!

Unatoč velikom pritisku i nizu prilila u drugom poluvremenu, nogometaši Manchester Uniteda odigrali su samo 1-1 na gostovanju kod Swanseaja u 18. kolu engleske Premierlige…

Zanimljivo, prvi je to ovosezonski remi ''crvenih vragova'' koji sada na prvom mjestu ljestvice imaju četiri boda prednosti pred gradskim rivalom Manchester Cityjem. Swansea će, pak, Božić dočekati na 11. mjestu.

United je poveo u 16. minuti na već toliko puta viđen način. Robin van Persie je nabacio iz kornera, a Patrice Evra je glavom smjestio loptu u mrežu. Francuskom braniču je to već treći ovosezonski pogodak glavom, više ih je skupio samo Swanseajev napadač Michu (5). Također, Evra je postigao više golova u zadnjih 12 utakmica Premierlige (3), nego u prijašnjih 211 (2)! United je, pak, jubilarni deseti put ove sezone zabio nakon kornera, više nego bilo koja druga momčad u Premiershipu.

Swansea je do izjednačenja došao u 29. minuti. Jonathan de Guzman se našao u sjajnoj prilici, David de Gea je obranio njegov udarac, ali lopta se odbila točno na nogu Michuu koji je lakoćom matirao sunarodnjaka na vratima Uniteda. Španjolcu je to 13. pogodak ove sezone, čime je samostalno preuzeo prvo mjesto na ljestvici strijelaca. Također, vrijedi istaknuti da je ovime izjednačio rekord Sergija Agüera koji je dosad bio jedini stranac koji je u debitantskoj sezoni u Premierligi već do Božića zabio 13 golova.

Sw v. Mu[Matchhighlight.com]1sho[23-12-2012] by matchhighlight1

U nastavku su gledatelji na stadionu Liberty vidjeli ogroman pritisak gostiju koji su dvaput pogodili gredu. Najprije je to u 67. minuti napravio Van Persie koji je već šesti put ove sezone uspio uzdrmati okvir gola, a njegov je primjer u 78. minuti slijedio i Michael Carrick. U 81. minuti su u istoj akciji blokirana dva udarca Uniteda - Ashley Williams je zaustavio Van Persieja, a Ben Davies Ashleyja Younga. Velšani su do kraja izdržali pritisak gostiju i uhvatili veliki bod, a ujedno razveselili Manchester City…

Ferguson: Van Persie je mogao poginuti

Menadžer vodećeg sastava engleskog nogometnog prvenstva Manchester Uniteda Alex Ferguson izjavio je nakon susreta 18. kola Premier lige u kojemu je njegova momčad na gostovanju kod Swansea Cityja odigrala 1-1 kako Robin van Persie može biti "sretan što je ostao živ" nakon što ga je branič Swanseaja Ashley Williams po Fergusonovom mišljenju namjerno iz neposredne blizine svom snagom pogodio loptom u glavu.

Ferguson je usto zatražio i dugotrajnu zabranu igranja za Williamsa.

Do incidenta je došlo u drugom poluvremenu kada je Van Persie ostao ležati na travnjaku nakon prekršaja Nathana Dyera na rubu kaznenog prostora domaćih. Tada je Williams napucao loptu koja je s manje od metra pogodila Van Persiea ravno u glavu. Nakon ljutite Van Persiejeve reakcije došlo je do naguravanja koje je sudac riješio žutim kartonima za Van Persiea i Williamsa.

"To je bio sramotan potez njihova igrača kojega bi FA trebao kazniti. Robinu je mogao slomiti vrat, mogao je poginuti. To je jedna od najopasnijih stvari koje sam vidio na nogometnom igralištu, a dogodila se nakon zvižduka pred sucem", rekao je Ferguson.

Williams smatra kako se nije dogodilo ništa strašno.

"Samo sam napucao loptu frustriran sudačkom odlukom i pogodio Van Persiea u glavu, a on se naljutio zbog toga", kazao je branič Swanseaja.

Premiership, 18. kolo:

Swansea - Manchester United 1-1 (Michu 29 / Evra 16)

Chelsea - Aston Villa 8-0 (Torres 3, Luiz 29, Ivanović 34, Lampard 59, Ramires 76, 90+1, Oscar 79 – 11 m, Hazard 83)

1. Manchester United 18 14 1 3 44-25 +19 43

2. Manchester City 18 11 6 1 34-15 +19 39

3. Chelsea 17 9 5 3 36-17 +19 32

4. Arsenal 18 8 6 4 32-18 +14 30

5. Everton 18 7 9 2 30-22 +8 30

6. Tottenham 18 9 3 6 30-25 +5 30

7. West Bromwich 18 9 3 6 26-22 +4 30

8. Liverpool 18 6 7 5 27-23 +4 25