ASISTENCIJA JELAVIĆA

Senzacionalna pobjeda QPR-a, pogledajte Bainesovu 'bombu' u slavlju Evertona!

U posljednjim utakmicama 21. kola pobjede su upisali QPR, Everton i Liverpool. Posebna je senzacija slavlje posljednjih na ljestvici na Stamford Bridgeu
Piše: HinaObjavljeno: 03. siječanj 2013. 00:04

U susretu 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Queens Park Rangers je na Stamford Bridgeu iznenadio Chelsea pobijedivši 1:0 ostvarivši tek drugu pobjedu sezone i prvu na gostovanjima.

Pogodak odluke postigao je Shaun Wright-Phillips u 78. minuti sjajnim udarcem sa 20-tak metara. Usprkos pobjedi QPR je ostao na začelju ljestvice, međutim približio se zoni spasa na pet bodova zaostatka. Londonski sastav je protiv 'fenjeraša' Premier lige odigrao očajno, a lošem izdanju Bluesa pomogao je i menadžer Rafa Benitez koji je veći dio utakmice odmarao ponajbolje igrače Edena Hazarda i Juana Matu.

szólj hozzá: Chelsea vs QPR 0:1 Wright-Phillips

Tri boda je dohvatio i Liverpool koji je bez većih problema pobijedio Sunderland 3:0. Junak utakmice bio je Luis Suarez koji je postigao dva, a namjestio još jedan pogodak. Strijelac za 'Redse' bio je i Raheem Sterling.

U posljednjem susretu večeri Everton je na gostovanju pobijedio Newcastle United 2:1 skočivši na peto mjesto ljestvice. Newcastle je poveo već u drugoj minuti golom Papissa Demba Cissea, no gosti su uspjeli okrenuti rezultat, a strijelci su bili Leighton Baines (43) i Victor Anichebe (60). Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić je igrao do 88. minute, te je sjajno asistirao Anichebeu za pobjednički gol

Baines @SpheraChannel by SpheraChannel

Na ljestvici vodi Manchester United sa 52 boda ispred gradskog suparnika Cityja sa 45 i Tottenhama sa 39 bodova. Chelsea je na četvrtoj poziciji sa 38 bodova, a TOP pet zatvara Everton sa 36 bodova.

Anichebe @SpheraChannel by SpheraChannel

REZULTATI:

Chelsea - QPR 0:1 (Wright-Phillips 78)

Liverpool - Sunderland 3:0 (Sterling 19, Suarez 26, 52)

Newcastle - Everton 1:2 (Cisse 2 / baines 43, Anichebe 60)

Igrano u utorak:

Southampton - Arsenal 1:1 (Ramirez 35 / Prado 41-ag)

Manchester City - Stoke 3:0 (Zabaleta 43, Džeko 56, Aguero 74-11m)

Swansea - Aston Villa 2:2 (Routledge 9, Graham 90+4 / Weimann 44, Benteke 84-11m)

Tottenham - Reading 3:1 (Dawson 10, Adebayor 51, Dempsey 79 / Pogrebnjak 4)

West Ham - Norwich City 2:1 (Noble 3-11m, O'Brien 26 / Martin 90)

Wigan - Manchester United 0:4 (Hernandez 35,63, Van Persie 43,88)

WBA - Fulham 1:2 (Lukaku 49 / Berbatov 39, Kacaniklic 58)