PRIMERA

VIDEO Barcelona na Camp Nou pobijedila Sporting pogotkom Ville, Bilić požutio

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 23. rujan 2010. 00:22

Završene su tri utakmice 4. kola u španjolskom nogometnom prvenstvu. Branitelj naslova Barcelona pobijedila je na Nou Campu Sporting iz Gijona s 1-0.

Pogodak odluke postigao je u 49. minuti David Villa na dodavanje Danija Alvesa. Hrvatski napadač u redovima Sportinga Mate Bilić igrao je do 68. minute, a u 45. minuti dobio je žuti karton.

Bila je to peta uzastopna pobjeda Barcelone protiv Sportinga unutar zadnje tri sezone, uključujući, dakako, i aktualnu. U ovoj utakmici je Barcelona imala golemu nadmoć na terenu, posjed lopte gotovo 80%, ali se na kraju morala zadovoljiti s minimalnom pobjedom, trećom u četvrtom nastupu u Primeri ove sezone. Sporting je ostao na učinku od četiri osvojena boda.

Levante je u gostima slavio kod Almerije golom Sergija u 39. minuti, a Zaragoza i Hercules odigrali su 0-0.

Nogometaši madridskog Atletica uspjeli su prekinuti stopostotni učinak Valencije u dosadašnjem dijelu španjolske Primere odigravši sa "šišmišima" na Mestalli 1-1.

U utakmici u kojoj je Valencia bila bolja momčad i u kojoj je stvorila više prilika, poveo je Atletico u 18. minuti iz svoje praktički prve šanse, a zabio je Portugalac Simao na asistenciju Antonija Lopeza.

Valencia je nakon primljenog gola stisnula obruč oko gola Atletica, čemu najbolje svjedoče i statistički pokazatelji o udarcima prema golu i posjedu lopte (16-6 u korist Valencije, 64%), ali nije uspjela izjednačiti sve do same završnice.

Artiz Aduriz donio je radost navijačima na Mestalli u 83. minuti zabivši glavom u lijevi donji kut vratiju nakon ubacivanja Davida Albelde.

Remijem je Valencia izgubila vodeće mjesto na ljestvici od Real Madrida, koji usprkos jednakom broju bodova ima bolju gol-razliku.