PREMIER LIGA

Tottenham svladao Swansea

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. prosinac 2012. 17:59

Utakmica 17. kola engleskog nogometnog prvenstva između West Bromwich Albiona i West Hama na Hawthornsu završila je podjelom bodova 0-0.

Prethodno ovom susretu WBA je poražen u tri uzastopne utakmice. Štoviše, momčad Stevea Clarkea bez postignutog je gola posljednjih je 305 minuta igre. Zadnji su put zabili Swanseaju krajem studenog u 3-1 porazu.

Također, ovo je bio četvrti uzastopni put da su ogledi ovih dvaju klubova završili remijem.

Inače, što se susreta tiče, domaćini su bili opasniji ali nisu uspijevali naći put do mreže.Osvojenim bodom zadržali su visoku šestu poziciju na ljestvici.

U posljednjem susretu 17. kola u ponedjeljak će Reading ugostiti Arsenal.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na svom White Hart Laneu savladao Swansea s minimalnih 1-0.

Strijelac gola koji je donio tri boda "spursima" i skok na četvrto mjesto ljestvice ispred Evertona bio je branič Jan Vertonghen u 75. minuti.

Momčad Andre Villas-Boasa dominirala je od početka susreta, a ukupno su uputili čak 29 udaraca prema suparničkim vratima, dok je s druge strane Swansea zapucao tek tri puta, od čega niti jedan udarac nije išao u okvir gola Huga Llorisa.

Vertonghen1-0S by ourmatch

Gol odluke belgijski je reprezentativac zabio nakon slobodnog udarca Kylea Walkera. Bio mu je to drugi ovosezonski premierligaški gol, nakon onoga Manchester Unitedu u 2. kolu.

Tottenhamu je ostvarena pobjeda bila deveta ovosezonska, a četvrta u zadnjih pet kola. Loša vijest za portugalskog trenera "spursa" je ozljeda Emmanuela Adebayora, koji je prisilno zamijenjen u 72. minuti zbog ozljede. Zasad nije točno poznato da li mu je stradao gležanj ili zadnja loža.