RESTRICTIONS / EMBARGO - ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL.Schalke's players celebrate team mate Jefferson Farfan (C) scoring the opening goal during the German first division Bundesliga football match Mainz 05 vs Schalke 04 in the western German city of Mainz on December 12, 2010. AFP PHOTO / DANIEL ROLAND
DFB POKAL

Schalke u četvrtfinale

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 22. prosinac 2010. 00:35

Nogometaši Schalkea su izborili plasman u četvrtfinale njemačkog DFB Pokala nakon što su s 1-0 pobijedili Augsburg u gostima, u osmini finala. Augsburg je, inače, trenutačno vodeća momčad druge njemačke lige...

Peruanski nogometaš Jefferson Farfan je Schalkeu donio pogotkom petu uzastopnu pobjedu (u svim natjecanjima). U 84. minuti je iskosa topovski naciljao suprotni kut domaćih vratiju i tako naplatio bolju igru Schalkea, posebno u drugom dijelu.

Inače, sedam minuta ranije je lijepu priliku za pogodak imao hrvatski nogometaš Ivan Rakitić. U trku je dobio loptu na desetak metara, ali se njegov loš udarac pretvorio u moguću asistenciju Huntelaaru, no Nizozemac je bio nekoliko centimetara kratak.

Inače, Rakitić je vrlo dobro odigrao svih 90 minuta za Magathov sastav.

U drugom ogledu u utorak Hoffenheim je u Sinsheimu pobijedio Borussiju iz Mönchengladbacha s 2-0. Sigurdsson je u 35. minuti sjajno izveo slobodni udarac za 1-0, a stvar je riješio Demba Ba golom u 63. minuti. Boris Vukčević je odigrao svih 90 minuta za domaćina, dok je Josip Šimunić ostao na klupi za pričuve.

Utakmica Koblenza i Kaiserslauterna je, pak, odgođena zbog lošeg vremena i stanja travnjaka, dok se ostale utakmice osmine finala igraju u srijedu.