UTRKA U ŠPANJOLSKOJ

Real bez Ronalda deklasirao Sociedad, Messi srušio Betis, Atletico bolji od Villarreala

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. travanj 2014. 20:13

Nogometaši Real Madrida uspješno su prošli teško gostovanje kod Real Sociedada i vratili se na identičan zaostatak kakav su imali za Atleticom i Barcelonom i uoči 32. kola...

Bez Cristiana Ronalda koji se oporavlja od lakše ozljede, Madriđani su u San Sebastianu slavili s 4-0, pa šest kola prije kraja natjecanja u Primeri i dalje imaju tri boda manje od Atletica i dva od Barcelone.

Real Madrid je pomalo sretno zabio prva dva gola na Anoeti iako se ne može reći da i dotad nije bio bolji. Povela je Ancelottijeva momčad u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Karim Benzema je pucao iskosa s lijeve strane, a domaći je vratar Claudio Bravo odbio loptu točno na nogu Asiera Illarramendija koji se tako upisao u strijelce protiv kluba u kojem je počeo karijeru i iz kojeg je prošlo ljeto došao na Santiago Bernabeu.

U nastavku su okvir domaćeg gola pogađali Sergio Ramos i Benzema, a onda je u 66. minuti ogromnu pogrešku napravio golman Baska i priči je bio kraj. Bravo je pogriješio pri ispucavanju lopte, poslavši je točno u noge Garethu Baleu koji nije oklijevao. Opalio je s 30-ak metara i pogodio nebranjenu mrežu za 2-0. Na 3-0 je povećao Pepe u 85. minuti. Nakon nabacivanja iz kornera Ramos je glavom spustio loptu portugalskom braniču kojem nije bilo teško zabiti iz blizine. Konačnih je 4-0 tri minute kasnije postavio Alvaro Morata na asistenciju Angela di Marije.

Spomenimo za kraj da je naš Luka Modrić odigrao cijelu utakmicu za goste.

Dvama golovima Lionela Messija i autogolom Jorgija Figuerasa Barcelona je na Camp Nou savladala Betis s 3-1 u 32. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

Puno teže od očekivanja Barça je lomila posljednjeplasirani sastav ligaške ljestvice. Tragičar susreta, gledano iz perspektive seviljskog sastava, bio je njihov branič Figueras koji je prvo sapleo Alexisa Sancheza u kaznenom prostoru i skrivio najstrožu kaznu koju je Messi sigurno realizirao, da bi potom zatresao i vlastitu mrežu.

U 85. minuti rukom je u vlastitom kaznenom prostoru igrao Antonio Amaya, ali je ovaj put vratar Brtisa Antonio Adan pročitao Messijev udarac. No, nije uspio loptu ukrotiti i Argentinac je svoj 25. ovosezonski gol zabio iz odbijanca. Ujedno mu je to bio i deseti gol u zadnjih pet ligaških kola.

Strijelac jedinog gola za Betis, u tom trenutku za smanjenje Barçinog vodstva na 2-1, bio je Ruben Castro.

Highlights & All Goals ~ Barca vs Betis 3-1 05... by bruceblack0106

Nogometaši madridskog Atletica i sljedeći će vikend dočekati kao vodeća momčad španjolskog prvenstva. U 32. su kolu na svome Vicente Calderonu pobijedili Villarreal s 1-0...

Atletico je u utakmicu ušao bez ozlijeđenog najboljeg strijelca Diega Coste, te bez važnih kotačića u sredini terena - suspendiranog Gabija i ozlijeđenog Arde Turana. Unatoč tome, momčad Diega Simeonea si je uspjela prokrčiti put do pobjede, a jedini je strijelac u 14. minuti bio Raul Garcia. On je glavom u mrežu smjestio loptu koju mu je iz kornera nabacio Koke. Za 27-godišnjeg je veznjaka to osmi ovosezonski pogodak u Primeri.

Poslije šeste ligaške pobjede u nizu Atletico na vrhu ljestvice ima 79 bodova, četiri više od Barcelone i šest od Real Madrida koji će kasnije tijekom dana odraditi svoje zadatke u ovom kolu.