PRIMERA

Rayo bolji od Athletica

Piše: Alen MaričićObjavljeno: 12. siječanj 2013. 10:42

Nogometašima Athletic Bilbaa nikako da krene u ovoj sezoni. U prvom ogledu 19. kola španjolske Primere Rayo Vallecano je pobijedio u Bilbau s 2-1...

Još do prošle sezone je San Mames stadion u Bilbau bio itekako vruć, a na njemu su teško do bodova dolazili i Barcelona i Real. No, ove sezone mnogi uzimaju sa tog stadiona poklone, a tako je bilo i ovog petka.

Rayo Vallecano je uzeo sva tri boda, što je toj momčadi četvrta pobjeda zaredom u prvenstvu. Osim sada Athletica, prije su u gostima pobijedili i Valenciju.

Vodio je Rayo kod Athletica 2-0 pogocima Bangoure u 48. minuti i Pitija u 65. iz penala. Tek u 77. minuti su se isplatili svi napadi domaćina kada je San Jose smanjio na 2-1, no do kraja domaći igrači više nisu bili spretni, te im je i remi ostao neuhvatljiv.

Ovo je bio Athleticu već četvrti domaći poraz u sezoni, a ima i dva remija (uz četiri pobjede).