PRIMERA

Sudac masakrirao Getafe

Pogotke su za domaćine dali Juan Rodriguez (19) i Alcacer (42), dok je Granada do boda došla penalima Guilherme Siqueire (28pen, 90+3pen)
Piše: HinaObjavljeno: 14. siječanj 2013. 23:15

Nogometaši Getafea i Granade odigrali su 2-2 u posljednjem susretu 19. kola španjolskog prvenstva. Gosti na osvojenom bodu najviše mogu zahvaliti sucu Alfonsu Alvarezu…

Dotični je dosudio dva nepostojeća penala za Granadu, a drugi od njih u sudačkoj nadoknadi utakmice, pa je Guilherme Siqueira drugim preciznim udarcem s bijele točke postavio konačnih 2-2 u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Gledatelja na stadionu Coliseum Alfonso Perez nije bilo mnogo, oko 8.000, ali su priredili žestoki koncert zvižduka sucu koji je jako oštetio domaću momčad.

Prvi penal za goste sudac je dosudio u 27. minuti pri vodstvu domaćina 1-0 zbog navodnog igranja rukom Davida Abrahama u svom kaznenom prostoru. Dojam je da Abraham uopće nije dotaknuo loptu s rukom. Ako i jest, lopta ga je samo okrznula, to nije utjecalo na igru i evidentno je da nije bilo namjere.

No, još više ogorčenja domaćih igrača i navijača je sudac izazvao kod drugog penala za goste. Nakon ubačaja s desne strane, lopta je u tijelo pogodila Rafu, na rubu kaznenog prostora, ali unutar njega. Bilo je vidljivo kako Rafa povlači ruku baš da ga lopta ne bi slučajno pogodila u nju. No, sudac je još jednom pokazao na bijelu točku.

Inače, strijelci za Getafe bili su Juan Rodriguez u 19. minuti i Paco Alcater u 42. Oba puta u ulozi asistenta se našao Adrian Colunga.

Getafe je apsolutno zaslužio pobjedu. Pri vodstvu 2-1 su ''plavi'' jednom pogodili vratnicu, jednom gredu. No, sreća momčadi Getafea nije bila naklonjena, sudac još manje…

Primera, 19. kolo:

Getafe – Granada 2-2 (Rodriguez 19, Alcater 42 / Siqueira 28 – 11m, 90+3 – 11 m)

1. Barcelona 19 18 1 0 64-20 +44 55

2. Atletico 19 14 2 3 40-18 +22 44

3. Real Madrid 19 11 4 4 45-20 +25 37

4. Betis 19 11 1 7 30-29 +1 34