Cropix
ODLIČNA UTAKMICA

OHANDZINE AKROBACIJE Hajduk pobijedio uz promašen penal, poništen gol i igrača više!

Nakon ispadanja od Slovana iz Europske lige, Hajduk se je okrenuo domaćem prvenstvu. Bijeli su u 8. kolu Prve HNL pobijedili Inter u Zaprešiću s 2:0 i ispričali se navijačima za kiks u Europi.
Piše: Zdravko ReićObjavljeno: 30. kolovoz 2015. 21:43

INTER ZAPREŠIĆ - HAJDUK 0:2 (0:1)

INTER ZAPREŠIĆ (4-2-3-1): Posavec – Filipović, Ćosić, Komorski, Čeliković – Šoljić, Mazalović – Bočkaj, Blažević, Ottochian – Nestorovski.

HAJDUK (4-1-3-2): Kalinić, Velazquez, Nižić, Milović, Milić, Jefferson, Balić, Vlašić, Tudor, Maloku, Ohandza

Zaprešić. StadioN Intera, ŠRC Zaprešić. Početak u 19 sati. Sudac Ivan Bebek (Rijeka), pomoćnici Tomislav Petrović (Valpovo) i Miro Grgić (Osijek), četvrti Dalibor Conjar (Osijek).

Hajduk je u 8. kolu HNL-a otišao u Zaprešić po bodove, a kako su najavili Splićani su i osvojili tri boda. Bijeli, ovaj put u sivim maskirnim dresovima, bili su znatno bolji.

Ta pobjeda izražena s rezultatom od 2:0 mogla je biti i uvjerljivija, ali i ovako navijači Hajduka mogu biti zadovoljni, jer je momčad Damira Burića s osvojenih 13 bodova iz osam utakmica zaokružila solidan učinak s obzirom na mršavi start.

Taj mladić, Andrija Balić, zaista zna dati gol, pokazao je to u 5. minuti protiv Intera kad je doveo Hajduk u vodstvo. Ohandza je prošao po lijevoj strani, dva igrača Intera nisu ga mogli zaustaviti, lopta je preko Tudora došla Baliću, a njegov šut nije uspio zaustaviti Posavec. Međutim, vratar Intera je u 10. minuti obranio kazneni udarac, pravilno dosuđen od strane suca Bebeka zbog evidentnog faula Komorskog nad Tudorom, pa je Vlašić dobio priliku za realizaciju jedanaesterca, ali ga je izveo vrlo loše.

Hajduk je tako propustio zarana ostvariti prednost od dva gola razlike, koja bi vjerojatno bila presudna za pitanje pobjednika. Ubrzo je Milović izvanredno šutirao glavom poslije kornera, postigao gol, ali je Bebek dosudio faul, što se baš i nije vidjelo.

U nastavku Inter je ostao s igračem manje već u 52. minuti (zbog dva žuta kartona isključen je Komorski), pa za Splićane nije bilo problema. Ohandza je u 69. spretno polučio svoj prvi gol u prvenstvu, pa se do kraja igralo u iščekivanju zadnjeg zvižduka suca Bebeka.

Premda je Hajduk bio izrazito bolji, Inter je imao svoje prilike i to dvije Glavina (39. i 73.), Nestorović (18.) i Ottochian (48.), ali je vratar Hajduka Kalinić bio u najvećoj opasnosti kad je Čeliković iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Trener Hajduka Damir Burić je od početka izostavio iz sastava dva reprezentativca Caktaša i Sušića, obojica u širem izboru Hrvatske i Bosne i Hercegovine, što je bilo prilično iznenađenje. Možda se Caktaš nije oporavio od bolne ozlijede na utakmici sa Slovanom, a što se tiče Sušića baš je nejasno zašto je ostao na klupi…

KRAJ UTAKMICE

87' - riješena je utakmica u Zaprešiću, i igrači čekaju kraj

80' - izmjena u Hajduku - ušao je Maglica, izašao Franck Ohandza

76' - nova šansa Intera - Čeliković je pogodio stativ u iz slobodnjaka sa 18 metara

73' - velika prilika Intera - Mlinar je proigrao Glavinu, a ovaj sa šest metara iz čiste pozicije pucao pored stative

69' - GOOOL! Hajduk vodi 2:0, zabio je Ohandza! Juranović je poslao sjajnu okomitu loptu u šesnaesterac Intera, a Franck je ostao sam i nije mu bilo teško zabiti za 2:0.

65' - opasan kontranapad povukao je Ohandza, ali mu je lopta pobjegla kod ulaska u kazneni prostor

59 ' - žuti karton i za nervoznog Milovića

57' - izmjena u Hajduku - izlazi Jefferson koji ima žuti karton, ulazi Juranović

51' - ISKLJUČENJE ZA INTER - Komorski je napravio prekršaj za drugi žuti karton i Hajduk sada ima veliku prednost u igraču više do kraja susreta

46' - počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA ODLIČNE UTAKMICE U ZAPREŠIĆU

40' - nova prilika Intera - Glavina je prošao Nižića i Jeffersona i opalio sa sedam metara iskosa, Kalinić spašava

37' - odmah i prilika za Hajduk iz kontranapada. Ohandza je prošao dvojicu, ubacio na Balića koji promašuje loptu glavom, u nastavku Čeliković zamalo šalje loptu u vlastitu mrežu, ali greda spašava domaćina

36' - velika gužva u kaznenom prostoru Hajduka nakon kornera. Uspjeli su 'očistiti' gostujući igrači, ali Inter je sve opasniji

30' - preuzeo je Inter inicijativu nakon razdoblja dominacije Hajduka. Sada je Šoljić pucao preko gola iz slobodnog udarca s dvadeset metara

25' - slobodni udarac za Inter - Nestorovski je s dvadesetak metara pucao preko gola

18' - HAJDUKU PONIŠTEN GOL - Milović je nakon kornera dao gol glavom sa sedam metara, ali Bebek ga je poništio zog prekršaja u napadu

9' - PROMŠAENI PENAL ZA HAJDUK - Balić je ubacio do Tudora kojega ruši Komorski, penal za bijele, ali Vlašić ga promašuje, odnosno Posavec brani

6' - Velika prilika za Hajduk - sam je Tudor nakon odbijanca na pet metara ali udarac je loš

5' - GOOOL! Hajduk vodi 1:0! Ohandza je prošao dvojicu i ubacio povratnu do Tudora koji produžuje do Balića, a ovaj s 25 metara pogađa mrežu domaćina

2' - prilika Intera - Milović se spetljao, no Nižić odbija u korner nakon kojeg Nestorvski sa 7-8 metara tuče glavom preko grede

1' - počela je utakmica u Zaprešiću.

22. rujan 2024 03:29