KVAL. ZA LIGU PRVAKA

Zenit i Porto stigli do vrijednih pobjeda u gostima, remi Maribora i Celtica u Sloveniji

Piše: HinaObjavljeno: 21. kolovoz 2014. 01:04

Nogometaši Zenita i Porta ostvarili su gostujuće pobjede u prvim susretima završne runde kvalifikacija Lige prvaka i sasvim se približili plasmanu u elitno natjecanje 'Starog kontinenta'

Zenit je u Liegeu pobijedio Standard 1-0, a Porto je identičnim rezultatom slavio u Francuskoj protiv Lillea.

Pobjedu Zenitu donio je Oleg Šatov golom u u 16. minuti, dok je strijelac za Porto bio Hector Herrera u 61. minuti.

Danski Aalborg, koji je u 3. pretkolu izbacio zagrebački Dinamo, je remizirao protiv ciparskog APOEL-a 1-1. Danci su poveli golom Nicolaja Thomsena u 16. minuti, a izjednačio je Vinicius u 54. minuti

Identičnim rezultatom završila je i utakmica u Bratislavi između Slovana i BATE Borisov. Gosti su poveli autogolom Jablonskog u posljednjim trenucima prvog dijela, a izjednačio je Robert Vittek deset minuta prije kraja utakmice.

Rezultatom 1-1 završio je i ogled Maribora i Celtica. Škotski prvak je poveo golom Calluma McGregor u 6. minuti, a osam minuta kasnije izjednačio je Damjan Bohar.

Rezultati prvih susreta završne runde kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka:

Aalborg - APOEL Nikozija 1-1 (Thelander 16 / Vinicius 54)

Lille - Porto 0-1 (Herrera 61)

Maribor - Celtic 1-1 (Bohar 14 / McGregor 6)

Slovan Bratislava - BATE Borisov 1-1 (Vittek 80 / Jablonski 44-autogol)

Standard Liege - Zenit St Petersburg 0-1 (Šatov 16)

U utorak:

Bešiktaš - Arsenal 0-0

Napoli - Athletic Bilbao 1-1 (Higuaín 68/ Muniain 41)

Kopenhagen - Bayer Leverkusen 2-3 (Joergensen 9, Amartey 13/ Kiessling 5, Bellarabi 31, Son Heung-Min 42)

RB Salzburg - Malmoe 2-1 (Schiemer 16, Jonatan Soriano 54/ Forsberg 90+1)

Steaua - Ludogorec 1-0 (Chipciu 88)

21. rujan 2024 23:38