ALI ATMACA/AFP/PROFIMEDIA
U ODLIČNOJ FORMI

Galatasaray i Fenerbahçe trenutačno dijele prvo mjesto, oba velikana imaju po 34 boda
Piše: SNObjavljeno: 26. studeni 2023. 20:50

Nakon tri utakmice bez slavlja, od kojih je jedna bila u Konferencijskoj ligi, a dvije u turskom prvenstvu, Fenerbahçe se vratio pobjedama. Turski velikan s 2:1 svladao je Karagümrük, i to nakon preokreta. Gosti su poveli u 39. minuti pogotkom Cana Keleşa, a Dušan Tadić u 48. minuti poravnao je rezultat golom s bijele točke.

Nedugo nakon izjednačenja, gosti su ponovno mogli do prednosti, ali u tome ih je spriječio Dominik Livaković, izazvavši oduševljenje među navijačima. "Jedinica" Vatrenih sjajno je reagirala samo minutu nakon Tadićeva pogotka, postavivši tako temelje Feneru za potpuni preokret koji je uslijedio u 58. minuti, a strijelac je ponovno bio Tadić.

Livakovićevu obranu pogledajte OVDJE.

Fenerbahçe se ovom pobjedom ponovno izjednačio na vrhu s Galatasarayom, a oba velikana nakon 13 odigranih utakmica imaju po 34 osvojena boda. Na trećem mjestu je Beşiktaş s 25 bodova. Livakoviću je ovo bio deseti nastup u turskom prvenstvu, a iz njih šest izašao je s praznom mrežom.

15. svibanj 2024 13:04