SERIE A

Udinese opet ispred Milana, Lazio potvrdio da je najbolja gostujuća momčad u ligi

Momčad iz Udina i dalje ne posustaje pa su ove nedjelje još jednom slavili pritom sačuvavši svoju mrežu netaknutom. Za gol odluke protiv Palerma pobrinuo se Di Natale
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. listopad 2011. 18:14

Pogotkom prvog strijelca lige Antonia Di Natalea nogometaši Udinesea pobijedili su Palermo u 10. kolu Serie A i vratili se tako na drugo mjesto ljestvice...

Momčad iz Udina i dalje ne posustaje pa su ove nedjelje još jednom slavili pritom sačuvavši svoju mrežu netaknutom. Za gol odluke protiv Palerma pobrinuo se kapetan Di Natale svojim sedmim prvenstvenim pogotkom, a najbolja obrana lige i nakon devet odigranih susreta u Serie A ima svega 3 primljena gola.

U ostalih pet do sada odigranih nedjeljnih susreta domaćini su gostima prepustili samo jedan bod, a uzela ga je Novara kod Leccea odigravši 1-1.

Uvjerljivi na svom terenu bili su Siena, Bologna i Parma. Siena je s 4-1 ispratila Chievo, Bologna je vodstvo Atalante u nastavku okrenula na 3-1, dok je Parma postigla po gol u svakom poluvremenu za 2-0 protiv Cesene. Najneizvjesnije je bilo u Firenci gdje je Fiorentina s 1-0 svladala Genou, a strijelac je bio Lazzari.

Nogometaši Lazija pobijedili su Cagliari u gostima 3-0, u posljednjoj utakmici 10. kola talijanske Serije A. Time su se nogometaši iz Rima potvrdili kao najbolja gostujuća momčad ove sezone...

Prvi je ovo poraz Cagliarija na domaćem travnjaku ove sezone, a valja reći da su u prethodne četiri domaće utakmice igrači Cagliarija primili samo jedan pogodak.

Lazio je, pak, dobio već četvrtu utakmicu u gostima, s tim da su ovom prilikom bili itekako uvjerljivi. Senad Lulić je postigao prvi pogodak u 39. minuti, lijepo pogodivši s 20-ak metara. Samo pet minuta kasnije je Klose postigao novi pogodak, a recimo da je oba puta asistent bio Djibril Cisse.

Iako je Cagliari bio bolji u drugom dijelu nije došao do počasnog pogotka, a na drugoj strani je priču zaključio Tommaso Rocchi.