SERIE A

Pobjede Rome i Palerma

Ove je sezone Palermo pet puta izlazio pred svoje navijače i pet puta je pobjeđivao
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. studeni 2011. 00:12

U talijanskoj nogometnoj Seriji A su u subotu odigrane prve dvije utakmice 11. kola, a sa tri boda su se zasladili Palermo i Roma. Palermo je, inače, nastavio savršenu seriju igara na domaćem travnjaku. Ove je sezone Palermo pet puta izlazio pred svoje navijače i pet puta je pobjeđivao. Ovom je prilikom pred njima pala Bologna, koju su pobijedili s 3-1. Prema pobjedi je domaćin ugazio već u 13. minuti kada je Zahavi bio strijelac za 1-0. U 52. je Zahavi asistirao Silvestreu za 2-0, a seriju pogodaka Palerma je zaokružio Slovenac Iličič u 74. minuti. Tek je počasni pogodak za goste postigao Ramirez tri minute prije kraja.

Uz Palermo savršeni domaćin u Seriji A je još Udinese. Oni su dobili četiri domaće utakmice, ali pritom nisu primili niti jedan pogodak (8-0).

Roma je slavila kod novog prvoligaša Novare s 2-0. Mučila se Roma kako doći do pogotka sve do 73. minute, a onda su Rimljani u samo četiri minute riješili susret. Na odličnu asistenciju bosanskog nogometaša Pjanića jednako dobro je reagirao Bojan Krkić i zabio prvi gol na susretu, dok je Romi tri boda osigurao Osvaldo u 76. minuti golom za 2-0. Roma se ovom pobjedom uzdigla do osmog mjesta na ljestvici.