PATRICIA DE MELO MOREIRA Afp
PORTUGALSKA LIGA

Sporting uvjerljivom pobjedom u derbiju protiv Porta preskočio Benficu i preuzeo vrh ljestvice

Sporting sada vodi sa 34 boda, Benfica ima 33 boda, treći je Porto sa 31 bodom
Piše: HinaObjavljeno: 18. prosinac 2023. 23:43

U derbiju 14. kola portugalskog nogometnog prvenstva Sporting je u Lisabonu pobijedio Porto sa 2-0 preuzevši vrh ljestvice.

Pobjedu Sportingu donijeli su Viktor Gyokeres golom u 11. minuti, te Pote koji se upisao među strijelce nakon sat vremena igre na Gyokeresovu asistenciju.

Porto je od 50. minute igrao s igračem manje nakon što je Pepe rukom po licu udario Matheusa Reisa i za "nagradu" dobio crveni karton.

Gosti su u 72. minuti na trenutak vratili nadu golom Evanilsona, no radost je kratko trajala jer je pogodak poništen zbog zaleđa.

Sporting je ovom pobjedom preskočio Benficu koja je u nedjelju na gostovanju pobijedila Bragu sa 1-0.

Jedini pogodak postigao je Casper Tengstedt već u 3. minuti susreta, a hrvatski napadač Petar Musa je u 61. minuti zamijenio upravo mladog Danca.

Sporting sada vodi sa 34 boda, Benfica ima 33 boda, treći je Porto sa 31 bodom, dok Braga na četvrtom mjestu ima 29 bodova.

25. travanj 2024 05:44