Sevilla's forward Alvaro Negredo (Bottom) tries to keep the ball from Athletic Bilbao's defender Ustaritz Aldekoaotalora (TopR) and goalkeeper Gorka Iraizoz (TopL) during their Spanish league football match Sevilla vs Athletic Bilbao at Ramon Sanchez Pizjuan stadium on October 24, 2010 in Sevilla. Sevilla won 4-3. AFP PHOTO/ JORGE GUERRERO
PRIMERA

Pobjede Villarreala i Seville

Dvoboj će se pamtiti po čak tri dvostruka strijelca. U Sevilli su to bili Luis Fabiano u 35. i 62. minuti, odnosno Frederic Kanoute dva puta iz penala, u 45. i 80. minuti. Kod gostiju je, pak dva puta suparničku mrežu tresao Fernando Llorente
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 25. listopad 2010. 00:07

Strijelci u španjolskom nogometnom prvenstvu bili su raspoloženi u pet nedjeljnih utakmica 8. kola. Zabili su 18 golova u prvih pet susreta, a najviše su pogodaka vidjeli gledatelji u Sevilli, u pobjedi istoimenog domaćina protiv Athletic Bilbaa 4-3...

Dvoboj će se pamtiti po čak tri dvostruka strijelca. U Sevilli su to bili Luis Fabiano u 35. i 62. minuti, odnosno Frederic Kanoute dva puta iz penala, u 45. i 80. minuti. Kod gostiju je, pak dva puta suparničku mrežu tresao Fernando Llorente, u 74. i 77. minuti. Njegovom drugom pogotku prethodio je neiskorišteni penal, ali je Llorente vlastiti promašaj s bijele točke pretvorio u pogodak nakon odbijene lopte. Treći gol za goste zabio je Gabilondo u trećoj minuti sučeve nadoknade.

Espanyol je nastavio sa stopostotnim učinkom na svom terenu. Četvrtu uzastopnu pobjedu pred svojim navijačima upisao je protiv Levantea, bilo je 2-1.

Mate Bilić odgledao je gostujući poraz svog Sportinga kod Getafea s klupe za pričuve svih 90 minuta.

Nogometaši Villarreala, Dinamovog suparnika u D skupini Europa lige, i dalje iskazuju zavidnu razinu igre i rezultata. U posljednjoj utakmici 8. kola Primere ''žuta podmornica'' je na svom El Madrigalu pobijedila madridski Atletico s 2-0.

Nakon poraza od Dinama 2-0 na maksimirskom stadionu 16. rujna, Villarreal je upisao, što u Primeri, što u Europa ligi, sedam pobjeda i jedan remi.

Do ove, posljednje, sedme pobjede u tom nizu, nad madridskim Atleticom, stigli su Vilarrealovi nogometaši potpuno zasluženo. Nisu toliko dominirali u odnosu na Atletico, niti u posjedu lopte niti u udarcima na gol, koliko su njihove akcije bile sadržajnije, opasnije i s više duha.

Strijelci su bili Cani u 9. i Rossi u 52. minuti. Posebno je lijep bio gol Giuseppea Rossija, njegov petu u Primeri ove sezone. Iskoristio je fino dodavanje Canija i utrčao u kazneni prostor, u kojem je ispremiješao obranu gostiju, a onda prizemnim udarcem u kut matirao De Geu.

Kao nagradu za pobjedu, Villarreal je dobio skok na drugo mjesto na ljestvici s 19 bodova, koliko ima i treća Barcelona. Ispred njih je madridski Real s bodom više. Atletico je pao na 8. mjesto s 13 bodova.

Premiera, 8. kolo:

Sevilla – Athletic Bilbao 4-3 (Luis Fabiano 35, 62, Kanoute 45 – 11 m, 80 – 11 m / Llorente 74, 77, Gabilondo 90+3)

Espanyol – Levante 2-1 (Datolo 12, Callejon 80 / Stuani 83)

Getafe – Sporting 3-0 (Boateng 8, Colunga 50 – 11 m, Marcano 59)

Osasuna – Malaga 3-0 (Nekounam 2 – 11 m, Masoud 37, Aranda 55)

Almeria – Hercules 1-1 (Ulloa 84 / Valdez 38)

Villarreal - Atletico Madrid 2-0 (Cani 9, Rossi 52)

1. Real Madrid 8 6 2 0 22-4 +18 20

2. Villarreal 8 6 1 1 16-6 +10 19

3. Barcelona 8 6 1 1 14-6 +8 19