MALO IZNENAĐENJE

Šok za Ronalda i Messija: Andresu Iniesti nagrada za najboljeg europskog igrača!

Posljednje dvije godine, kada je nagrada Ballon d'Or bila samo pod okriljem FIFA-e, Iniesta je završavao na drugom odnosno četvrtom mjestu
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. kolovoz 2012. 21:17

Nakon ždrijeba skupina Lige prvaka za sezonu 2012/2013, u Monacu su novinari izabrali najboljeg europskog nogometaša za prošlu sezonu. U konkurenciji su bili Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Lionel Messi (Barcelona) i Andres Iniesta (Barcelona),a trofej je iz ruku predsjednika UEFA-e Michela Platinija otišao, pomalo iznenađajuće, u ruke španjolskog veznjaka Inieste.

Po prvi je puta Iniesta osvojio ovako veliku individualnu nagradu i priznanje, bilo od strane UEFA-e ili FIFA-e. Posljednje dvije godine, kada je nagrada Ballon d'Or bila samo pod okriljem FIFA-e, Iniesta je završavao na drugom odnosno četvrtom mjestu.

Iniesta je prošle sezone ispustio s Barcelonom naslov prvaka Španjolske, koji je osvojio Real Madrid, ali je zato osvojio španjolski Kup kralja, Klupsko svjetsko prvenstvo, Europsko nogometno prvenstvo i UEFA-in Superkup.

22. rujan 2024 10:43