AP
PRIJATELJSKE

Remi Nigerije i Meksika

Piše: Alen MaričićObjavljeno: 01. lipanj 2013. 12:48

Javier Hernandez ''Chicharito'', 25-godišji napadač Manchester Uniteda, zabio je oba gola za meksičku reprezentaciju u remiju s Nigerijom 2-2, u prijateljskoj utakmici odigranoj u Houstonu...

Hernandez je doveo Meksikance u vodstvo u 21. minuti, kada je desnom nogom pospremio loptu u kut nakon niskog ubacivanja Pabla Barrere s desne strane.

No, u 27. minuti je Barrera dobio izravni crveni karton zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru. S bijele točke je u 29. minuti poravnao Aide Brown Ideye.

U 39. minuti je Nigerija povela s 2-1, nakon autogola Torrada. Ipak, Meksiko je s igračem manje uspio izjednačiti u 70. minuti, kada je nakon oštre niske lopte s lijeve strane Hernandez iz blizine spretno poentirao.

U 47. nastupu za meksičku reprezentaciju Hernandez je stigao do brojke od ukupno 32 pogotka za svoju nacionalnu momčad.

Meksiko će u prvoj polovici lipnja odigrati tri kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo, protiv Jamajke, Paname i Kostarike, a nakon toga će nastupiti na Kupu konfederacija, na kojem će igrati u A skupini, u kojoj će se sastati s Italijom, domaćinom Brazilom i Japanom.