BUNDESLIGA

Remi Borussije (M) i Wolfsburga

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. prosinac 2013. 19:19

Borussia iz Mönchengladbacha i Wolfsburg odigrali su 2-2 u jedinoj nedjeljnoj utakmici 17. kola Bundeslige. Sva četiri pogotka postignuta su u nastavku.

Ivica Olić u prvom poluvremenu je propustio realizirati jednu dobru priliku. Igrao je do 79. minute, dok je drugi hrvatski reprezentativac u redovima Wolfsburga Ivan Perišić u igru ušao u 71. minuti.

Gosti su poveli u 53. minuti iz akcije koju je pokrenuo Olić. Rodriguez je s lijeve strane uposlio Diega koji je poentirao odličnim udarcem u kut.

Nakon toga je domaća momčad zaigrala znatno angažiranije i opasnije. Raffael je u 59. minuti nakon odličnog prodora poravnao izvrsnim snažnim udarcem u kut. Samo pet minuta kasnije, Arango je sjajno tukao iz slobodnog udarca pod gredu za vodstvo domaćina 2-1.

Borussia je nakon toga propustila nekoliko prilika za povećanje vodstva, a kazna je stigla u 85. minuti kada je Dost iz blizine postavio konačnih 2-2.

Borussia je, tako, odigrala osmu utakmicu zaredom bez poraza u Bundesligi, a Wolfsburg devetu.

Na ljestvici Borussia (M) drži 3. mjesto s 33 boda, a Wolfsburg je peti s tri boda manje. Vodeći je novi svjetski prvak Bayern sa 44 boda i utakmicom manje.

Bundesliga, 17. kolo:

Borussia Mönchengladbach – Wolfsburg 2-2 (Raffael 59, Arango 64 / Diego 53, Dost 85)

1. Bayern 16 14 2 0 42-8 +34 44

2. Bayer Leverkusen 17 12 1 4 32-16 +16 37

3. Borussia Mönchengladbach 17 10 3 4 35-19 +16 33

4. Borussia Dortmund 17 10 2 5 38-20 +18 32

5. Wolfsburg 17 9 3 5 28-19 +9 30

6. Hertha 17 8 4 5 27-20 +7 28

7. Schalke 17 8 4 5 32-28 +4 28

8. Augsburg 17 7 3 7 21-25 -4 24