AP
LA PRIMERA

Real došao do pobjede protiv Espaynola, Casillas isključen u drugoj minuti utakmice

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 13. veljača 2011. 11:00

Nogometaši Real Madrida smanjili su zaostatak za vodećom Barcelonom na pet bodova, ali okolnosti u kojima su došli do pobjede kod Espanyola (1-0) u 23. kolu Primere su bile sve samo ne jednostavne.

Naime, nakon samo minute i pol igre na Cornella El Pratu Mourinhova je momčad ostala s igračem manje. Krivac za to je kapetan i čuvar mreže "kraljevskog kluba" Iker Casillas koji je istrčao s vrata i izvan šesnaesterca srušio Josea Callejona. Nema sumnje da je "jedinica" španjolske reprezentacije dotakla Callejona, ali je napadač domaćih pritom napravio puno veću dramu nego što je bilo potrebno.

U svakom slučaju, Mourinho je iz igre izvukao Angela di Mariju kako bi ubacio rezervnog vratara Antonija Adana. Pred Realom je bilo teško razdoblje, posebno kad se uzme u obzir da je Espanyol i u normalnim okolnostima sjajan na svome terenu na kojem je do ove nedjelje ostvario osam pobjeda i samo dva poraza.

Ipak, kao spasitelj Madriđana se na koncu pokazao Marcelo, branič koji je ove sezone skupio popriličan broj kikseva. No, u nedjelju je bio Realov junak, u 23. minuti ga je proigrao Cristiano Ronaldo, a Brazilac je s lijeve strane utrčao u kazneni prostor i iskosa, gotovo iz mrtvog kuta, zakucao loptu u mrežu.

Rezultat se do kraja nije mijenjao premda je barcelonski klub u drugom poluvremenu napravio veliki pritisak ne bi li došao barem do izjednačenja.

Nakon što je prošli vikend kod kuće izgubio od Levantea, Villarreal je u nedjelju pao i na gostovanju kod Deporttiva (1-0) što ga je na kraju koštalo trećeg mjesta na koje je još u subotu zasjela Valencia. Prvu prvenstvenu pobjedu Deportivu nakon više od mjesec dana donio je Alberto Lopo.

Odigrane su prve četiri nedjeljne utakmice 23. kola španjolske nogometne Primere. Mahom su se sastali klubovi iz donjeg doma ljestvice, kojima je svaki bod vrijedan u borbi za ostanak u ligi.

Najviše veselja su mogli osjetiti nogometaši Herculesa koji su na svom stadionu pobijedili Zaragozu 2-1. Već u 4. minuti su gosti poveli pogotkom Braulija, te se u rezultatskom smislu ništa nije mijenjalo do deset minuta prije kraja. A onda je proključalo na stadionu. Prvo je Farinos izjednačio u 80., a iskusni David Trezeguet je u 89. pogotkom donio domaćinu tri boda. Bio je to jubilarni deseti pogodak u sezoni Trezegueta.

Levante je također došao do tri važna boda za bijeg iz drugoligaških ralja, a na svom je terenu pobijedio direktnog suparnika Almeriju s 1-0. Jedini pogodak je zabio Caicedo u 52. minuti.

Real Sociedad je dobio sedmu utakmicu pred svojim navijačima. S 1-0 i uz gol Tamuda su slomili Osasunu.

Na posljednjem je mjestu i dalje Malaga, makar je ovog vikenda izbjegla domaći poraz (odigrali su 2-2 s Getafeom). Do 80. minute su gubili 2-0, ali je prvo Julio Baptista smanjio iz jedanaesterca, a u sudačkoj nadoknadi je na 2-2 izjednačio Rondon i donio Malagi barem bod.