afp
FRANCUSKA

PSG poražen kod Reimsa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. ožujak 2013. 20:25

Nogometaši Reimsa priredili su veliko iznenađenje svladavši na svom terenu lidera francuskog prvenstva PSG s 1-0 u 27. prvenstvenom kolu…

Da situacija po momčad trenera Carla Ancelottija bude još gora, Reims je do pobjede stigao s igračem manje. Od 60. minute igrali su bez isključenog Glombarda, ali je samo četiri minute kasnije Krychowiak postigao pogodak za pobjedu domaćina.

Izvještaji iz Francuske sugeriraju kako je Zlatanu Ibrahimoviću neopravdano bio poništen pogodak zbog zaleđa u 49. minuti. Za goste je od 65. minute zaigrao i David Beckham.

PSG-u je ovo već drugi poraz u zadnja tri nastupa u prvenstvu, nakon što je dvije runde ranije izgubio u gostima kod Sochauxa 3-2. Na ljestvici PSG vodi s tri boda više od Lyona, koji ima susret manje.

Reims je, pak, upisao važne bodove u borbi za ostanak u društvu najjačih.

Nogometaši St. Etiennea razbili su s visokih 4-0 Nicu, čime su izbili na treće mjesto prvenstvene ljestvice koje dogodine vodi u Ligu prvaka...

Iako je u potpunosti zaslužio pobjedu, St. Etienneu je put do iste olakšao Valentin Eysseric, koji je u 24. minuti utakmice zaradio izravni crveni karton. Prethodno su domaćini poveli preko najboljeg strijelca ove sezone Pierre-Emericka Aubameyanga, koji je bio siguran realizator udarca s bijele točke.

Gosti su odolijevali napadima St. Etiennea do kraja prvog dijela i u 15 minuta nastavka, no tada je uslijedio 14-minutni uragan, te nova tri pogotka domaćina. Brandao je zabio u 60., Yohan Mollo u 70., te Brandao ponovno u 74.!

St. Etienne je pobjedom preskočio Nicu i Marseille na trećem mjestu, no potonji ima utakmicu manje, koju će odigrati protiv Troyesa u nedjelju.

Bizaran kraj utakmice dočekan je u Furiani gdje je Bastia slavila protiv Ajaccioa s minimalnih 1-0. No, gosti su susret okončali s tri, a domaćini s dva igrača manje zbog tučnjave u sudačkoj nadoknadi.

U derbiju začelja Nancy je na gostovanju svladao Sochaux s 2-1, te barem privremeno gurnuo Troyes na posljednje mjesto prvenstvene ljestvice.