UNIVERSIDAD

Osvojili Copa Sudamericanu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. prosinac 2011. 13:02

Nogometaši Universidad Chilea pobjednici su Copa Sudamericane, južnoameričke inačice Europa lige. Čileanski sastav do prvog je kontinentalnog naslova stigao pobjedom u uzvratnom dvoboju finala protiv ekvadorskog LDU Quita s 3-0.

U prvom dvoboju igranom prije tjedan dana drugi najtrofejniji čileanski klub također je slavio s 1-0, pa je na kraju trijumf izvojevao s ukupnim rezultatom 4-0.

Eduardo Vargas zabio je dva gola, a jednog je dodao Gustavo Lorenzetti. Otvarajući je gol Vargas zabio već u 3. minuti, a s 11 golova ukupno ponio je epitet najboljeg strijelca natjecanja.

Oba su sastava utakmicu okončala s desetoricom nakon isključenja Matiasa Rodrigueza (Universidad, u 86. minuti) i Jorgea Guague (LDU Quito, u 68. minuti).

Copa Sudamericana, finale, uzvratna utakmica:

Universidad Chile – LDU Quito 3-0 (Vargas 3, 87, Lorenzetti 80 / ukupni rezultat 4-0)

06. listopad 2024 14:31