FRANCUSKA

Odgođen derbi u Marseilleu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. listopad 2012. 18:55

Derbi utakmica 10. kola francuskog nogometnog prvenstva između Marseillea i Lyona koja se trebala odigrati večeras u 21h na Velodromeu odgođena je do daljnjega zbog jakog vjetra...

"Nakon sastanka Sigurnosne komisije održanog na Velodromeu u 14h izraženo je negativno mišljenje vezano uz održavanje susreta između Marseillea i Lyona. Susret je odgođen na zasad nepoznati datum. Snažni vjetar pogodio je cijelu marsejsku regiju", stoji u priopćenju Marseillea na njihovoj web-stranici.

Podsjećamo, u subotu je odgođen susret 10. kola Le Championnata između Sochauxa i Eviana zbog velike količine napadalog snijega. Novi termin njegovog odigravanja također zasad nije poznat.

Golijada u Lorientu, prvi poraz Bordeauxa

U dvije nedjeljne utakmice 10. kola francuskog nogometnog prvenstva gledatelji su mogli vidjeti obilje golova. U Lorientu su istoimeni domaćin i Ajaccio remizirali 4-4, dok je Bastia kod kuće savladala Bordeaux 3-1...

Imao je Ajaccio kod Lorienta vodstvo tijekom cijelog susreta. Vodili su 2-0 već u 11. minuti nakon ligaškog prvijenca rumunjskog napadača Adriana Mutua, a na poluvremenu čak 4-1. No, to nije bilo dovoljno za pobjedu. Lorient je u igru dvama golovima vratio Jeremie Aliadiere, da bi Gilles Sunu duboko u sudačkoj nadoknadi zabio za konačnih 4-4.

U drugom odigranom susretu Bastia je dvama golovima 19-godišnjeg francuskog veznjaka Floriana Thauvina vodila 2-0 već u 17. minuti. Zanimljivo, bili su mu to prvi ovosezonski golovi. Potom je Yoan Gouffran u 30. minuti nakon ubacivanja iz kornera smanjio na 2-1, da bi konačnih 3-1 postavio Wahbi Khazri iz slobodnog udarca u 56. minuti.

I 21-godišnjem Khazriju je spomenuti gol bio ovosezonski prvijenac koji je njegovoj momčadi potvrdio četvrtu ovosezonsku pobjedu i skok na 11. mjesto na ljestvici, a Bordeauxu nanio prvi poraz i prouzročio pad na osmo mjesto.

Le Championnat, 10. kolo:

Lorient - Ajaccio 4-4 (Lautoa 33, Aliadiere 46, 79, Sunu 90+4 / Belghazouani 1, Mutu 11, Dos Santos 40, 45)

Bastia - Bordeaux 3-1 (Thauvin 6, 17, Khazri 56 / Gouffran 30)