LE CHAMPIONNAT

Lovren zaradio crveni karton u pobjedi Lyona, Marseille slavio kod Ajaccioa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. studeni 2012. 17:32

U pretposljednjoj utakmici 11. kola prve francuske nogometne lige nogometaši Lyona upisali su domaću 5-2 pobjedu protiv Bastije, a naš Dejan Lovren zaradio je prvi izravni crveni karton u dresu Lyona...

Poveli su domaći nogometaši s 2-0 nakon pogodaka Maximea Gonalonsa u 5. i Alexandrea Lacazettea u 26. minuti prvog poluvremena. Dvije minute nakon toga Wahbi Khazri smanjuje na 2-1, a 180 sekundi kasnije Lovren skrivljuje najstrožu kaznu i dobiva izravni crveni karton. Jerome Rothen bio je siguran izvođač penala za poravnanje na 2-2.

Ako je Lovren napravio glupost za Lyon, Fethi Harek napravio je barem dvostruko goru stvar početkom drugih 45 minuta. Naime, zaradio je dva žuta kartona unutar dvije minute (!?), pa je brojčani omjer snaga na travnjaku ponovno bio u ravnoteži u preostalih 37 minuta.

Lisandro Lopez tri minute nakon isključenja Hareka zabija s bijele točke za novo vodstvo Lyona, koji je u sudačkoj nadoknadi postigao još dva pogotka.

Najprije je Jimmy Briand zabio je 4-2 na asistenciju Steeda Malbranquea, a potom je potonji zabio s bijele točke za konačnih 5-2.

Lyon je pobjedom primakao na samo bod od PSG-a i Marseillea, s tim da od Parižana ima utakmicu manje, a istu mora odigrati protiv Marseillea.

Nogometaši francuskog prvoligaša Marseillea slavili su na gostovanju kod Ajaccioa s 2-0 u sklopu 11. kola Le Championatta, te se bodovno izjednačili na vrhu prvenstvene ljestvice s PSG-om.

Braća Jordan i Andre Ayew zabili su pogotke u 55. i 87. minuti susreta, te su najzaslužniji za vrijedan trijumf svoje momčadi. Marseille je pobjedom stigao do 22. boda u sezoni, čime se poravnao na vrhu ljestvice s PSG-om, ali uz utakmicu manje. Naime, veliki derbi između Marseillea i Lyona, koji je bio na rasporedu 28. listopada, odgođen je zbog lošeg vremena.

Recimo za kraj da je Marseille zasluženo uzeo tri boda nakon što je dominirao tijekom većeg dijela utakmice, te je imao konkretnije prilike od domaćina. Ajaccio se pak hrabro branio, ali su ga dvije greške u obrani ipak koštale osvajanja ijednog boda.

Le Championnat, 11. kolo:

Ajaccio - Marseille 0-2 (Ayew A. 55, Ayew J. 87)

Lyon - Bastia 5-2 (Gonalons 5, Lacazette 26, Lopez 56-11m, Briand 90+2, Malbranque 90+4 / Khazri 28, Rothen 32-11m)

Bordeaux - Toulouse 1-0 (Gouffran 87)

1. Paris St.-Germain 11 6 4 1 17-7 +10 22

2. Ol. Marseille 10 7 1 2 14-8 +6 22

3. Lyon 10 6 3 1 19-10 +9 21

4. Toulouse 11 5 4 2 18-11 +7 19

5. Valenciennes 11 5 3 3 23-12 +11 18

6. St. Etienne 11 5 3 3 19-8 +11 18

7. Bordeaux 11 4 6 1 13-10 +3 18