AP
PRIMERA

Malaga i Atletico bez golova

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. ožujak 2013. 00:40

U derbiju nedjeljnog dijela programa 26. kola Primere između Malage i Atletico Madrida nije bilo golova, a utakmicu neobičnog tijeka u borbi za Europu odigrali su Real Sociedad i Betis (3-3)...

Nakon poraza Barcelone u subotnjem "el clasicu" protiv Real Madrida (2-1), drugoplasirani se Atletico pobjedom u Malagi mogao približiti Kataloncima na devet bodova. Takav se scenarij, međutim, nije dogodio. Iako su Madriđani dominirali i imali veći broj udaraca prema suparničkom golu (15-6), nisu slomili otpor Andalužana koji i dalje drže četvrto mjesto na ljestvici.

Šestoplasirani Real Sociedad i sedmoplasirani Betis nadaju se ulaznici za Europa ligu, a možda čak i za kvalifikacije Lige prvaka. Njihov je dvoboj u San Sebastianu bio pun intenziteta i preokreta: najprije je Betis poveo s 2-0 pogocima Jorgea Moline i Dorlana Pabona u 30. i 49. minuti, da bi onda uslijedio potpuni preokret Baska od 51. do 62. minute. Zabijali su Carlos Vela, Iñigo Martinez i Xabi Prieto iz penala. Andalužani su na koncu ipak ugrabili bod nakon što je Pabon u 66. minuti zabio svoj drugi pogodak večeri. Za Real Sociedad je to bila osma uzastopna utakmica bez poraza u prvenstvu.

Mallorca je s 2-1 slavila u Granadi protiv istoimenog domaćina, a pobjednički je pogodak u četvrtoj minuti sudačke nadoknade potigao Tomer Hemed.

Primera, 26. kolo:

Granada - Mallorca 1-2 (Nolito 9 / Alfaro 13, Hemed 90+4)

Espanyol - Valladolid 0-0

Malaga - Atletico Madrid 0-0

Real Sociedad - Betis 3-3 (Vela 51, Iñigo 56, Prieto 62 - 11m / Molina 30, Pabon 49, 66)

1. Barcelona 26 22 2 2 83-30 +53 68

2. Atletico 26 18 3 5 48-23 +25 57

3. Real Madrid 26 17 4 5 64-24 +40 55

4. Malaga 26 12 7 7 37-24 +13 43

5. Valencia 26 12 6 8 38-39 -1 42

6. Real Sociedad 26 11 8 7 44-34 +10 41

7. Betis 26 12 4 10 37-38 -1 40

8. Getafe 26 11 5 10 37-44 -7 38