Lyon's French forward Bafetimbi Gomis (L)is congratulated by his teammates after scoring a goal during the French L1 football match Lyon vs Toulouse on December 12, 2010 at the Gerland stadium in Lyon.AFP PHOTO PHILIPPE MERLE
 AFP
FRANCUSKA

Lyon pregazio Lorient

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 16. siječanj 2011. 00:41

Nogometaši Lillea gostujućom su pobjedom kod Nice 2-0 u 20. kolu zadržali vodeću poziciju na ljestvici francuskog nogometnog prvenstva.

Goste je u vodstvo doveo Gervinho u 43. minuti, a konačni rezultat postavio je vodeći strijelac prvenstva Moussa Sow u 50. minuti. Bio je to njegov 15. gol ove sezone u prvenstvu, a zabio ga je četiri dana prije 25. rođendana.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi njegovog Lyona nad Lorientom s 3-0, a u 10. minuti mu je sudac pokazao žuti karton zbog grubog starta. Bafetimbi Gomis je zabio dva gola za ''lavove'', a jednog Kim Källström. Lyon je sva tri gola postigao između 41. i 57. minute.

Uspješna su bila i ostala dva kluba koja vodećem Lilleu pušu za vrat. PSG je kod kuće dobio Sochaux s 2-1, a Rennes je bio uspješni domaćin protiv Arlesa i slavio s uvjerljivih 4-0.

Lille na vrhu ima 35 boda, a PSG, Rennes i Lyon po bod manje, ali sva tri kluba i utakmicu više od Lillea.

Vratar hrvatske reprezentacije Vedran Runje proslavio je sa svojim Lensom domaću pobjedu protiv Saint-Ettienea 2-1. Sve najzanimljivije događalo se u završnoj fazi dvoboja. Gosti su poveli golom Sakoa u 78. minuti. Samo četiri minute kasnije je Roudet izjednačio iz penala, a minutu potom je gostujući igrač Perrin autogolom donio sva tri boda Lensu, koji je, svejedno, i dalje pretposljednji na ljestvici, sada s 19 bodova.