ATLETICO M. - BARCA 2:3

LJEPOTICA NA CALDERONU Barcelona razbila Atletico i izborila polufinale Kupa!

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 28. siječanj 2015. 14:44

Nogometaši Barcelone prvi su polufinalisti španjolskog Kupa Kralja nakon što su u uzvratnoj utakmici četvrtfinala u Madridu slavili protiv Atletica s 3-2 i s ukupnim rezultatom 4-2 prošli dalje.

Katalonska momčad je po treći puta slavila u čak devet međusobnih utakmica s Atleticom u zadnjih 17 mjeseci, a Barcelona je i uzvratila Atleticu za eliminaciju iz Lige prvaka prošle sezone. Momčadi Diega Simeonea ostaje utjeha da su u osmini finala izbacili gradskog suparnika Reala.

"Ludo" prvo poluvrijeme u kojem je palo svih pet pogodaka započelo je preciznim udarcem i pogotkom Fernanda Torresa već nakon 50-tak sekundi igre, a Barcelona je izjednačila u 9. minuti kada je dodavanje Luisa Suareza u mrežu sproveo Neymar. U 30. minuti Atletico opet vodi nakon vrlo dvojbeno dosuđenog kaznenog udarca kojeg je realizirao Raul Garcia. U 36. minuti hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ima veliku priliku, no njegov udarac je blokiran, da bi Barca opet izjednačila u 38. minuti kada je nakon kornera Rakitića stoper Atletica Miranda nespretno pogodio vlastitu mrežu. U 41. minuti Barcelona opet vodi nakon sjajne akcije Mesija i Jordija Albe, a konačan realizator je opet bio Neymar. Nakon sučeva zvižduka igrač Atletica Gabi je dobio crveni karton zbog udaranja protivnika na putu prema svlačionici. U drugom dijelu nije bilo golova, a kod Atletica je isključen i Mario Suarez u 84. minuti. Rakitić je izašao iz igre u 70. minuti, a Marijo Mandžukić nije ulazio u igru kod Atletica.

U četvrtak igraju Getafe - Villareal, Athletic Bilbao - Malaga i Sevilla - Espanyol.

ATLETICO M. - BARCELONA 2:3 (Torres 1', Raúl García 30' / Neymar 9', 41', Miranda a.g 38')

ATLETICO M.: Oblak - Juanfran, Giménez, Miranda, Siqueira - Gabi, Mario Suárez, Arda Turan, Raúl García - Griezmann, Torres

BARCELONA: Ter Stegen - Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Busquets, Rakitic, Iniesta - Messi, Luis Suárez, Neymar.

KRAJ UTAKMICE

94. minuta - I Mario Suarez zaradio je crveni karton

71. minuta - Cani je opalio s desetak metara, ali Ter Stegen paradom zaustavlja mogući pogodak

68.minuta - Otkako su ostali s igračem manje, Atletico nema previše ambicija napasti protivnička vrata, dok s druge strane Barcelona uglavnom drži loptu u svom posjedu. Izgleda kako i jedna i druga strana čekaju kraj utakmi

57.minuta - Suarez je pokušao poluvolejem iza leđa, ali lopta je otišla iznad grede

46.minuta - Gabi je na ulasku u tunel zaradio crveni karton i ostavio Atletcio s deset igrača u nastavku

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOL 41. minuta - Alba je dobio loptu na lijevu stranu, poslao u sredinu za Neymara koji je prebacio Oblaka i potom mirno pospremio loptu u mrežu za vodstvo Barcelone

GOOL 38. minuta - Rakitić je ubacio iz kornera, Busquets je pucao glavom, a Miranda je potom poslao nespretno loptu u vlastitu mrežu

37. minuta - Rakitić je dobio idealnu loptu na desetak metara, pucao iz okreta, ali Jimenez je blokirao udarac u posljednju trenutak

GOOL 30. minuta - Juanfran je gurnuo kroz noge Mascheranu, ovaj ga je zaustavio tijelom, izvan šesnaesterca, ali sudac je odlučio pokazati na bijelu točku, a najstrožu kaznu u pogodak pretvorio je Raúl García

27. minuta - Arda Turan je prošao po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor gdje je isprve iz voleja pokušao Griezmann, ali udarac je bio preslab

26. minuta - Griezmann je izveo korner, a lopta je umalo prevarila Ter Stegena i dirketno iz udarca iz kuta završila u mreži

GOOL 9. minuta - Messi je dao loptu za Suareza koji je potom dodao u prostor za Neymara koji se sjurio prema kaznenom prosotru i poslao loptu u donji desni kut Oblakova gola za izjednačenje

6. minuta - Rakitić je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara iskosa i umalo prevario Slovenca na vratima Barcelone, ali Oblak je uspio odbiti u korner

GOOL 1. minuta - Nevjerojatan početak utakmice u Madridu! Torres je primio loptu na rubu šesnaesterca i preciznim prizemnim udarcem zabio za vodstvo Atletica

1.minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 13:29