FRANCUSKA

Lilleu derbi protiv Marseillea

U 4. kolu Francuske nogometne lige prvi je puta susret za PSG započelo skupo pojačanje, Argentinac Javier Pastore, i s dvije asistencije odlučio pobjednika
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 28. kolovoz 2011. 21:42

Derbi četvrtog kola francuske nogometne lige odigran je na stadionu prvaka Lillea gdje je istoimeni domaćin ugostio prošlogodišnjeg viceprvaka Marseille, te slavio s 3-2 nakon utakmice pune preokreta. Odličnu utakmicu odigrali su prvak Lille i prošlogodišnja drugoplasirana momčad Le Championnata Marseille. Navijači obiju momčadi mogu biti zadovoljni viđenim , odnoso brojem pogodaka postignutim u nedjeljnom derbiju, nakon kojeg će ipak pobornici Lillea ići kući pjevajući, s obzirom da su njihovi ljubimci slavili s 3-2.

Domaćin je vrlo dobro otvorio utakmicu i nakon samo 15 minuta Moussa Sow zabio je za 1-0. Ostatak poluvremena protekao je u blagoj dominaciji Marseilla koji nikako nije uspijevao pogoditi okvir vrata Lillea. Na cijeloj utakmici su od 14 upućenih udaraca prema vratima, samo četiri uputili u okvir od čega su dva završila iza leđa vratara Landreaua. Do kraja poluvremena rezultat se nije mjenjao, te ništa nije dalo naslutiti da bi u drugom poluvremenu mogli gledati pravu malu golijadu.

U razmaku od samo šest minuta, nogometaš Marseillea Mathieu Valbuena, preokrenuo je rezultat u korist gostiju koji su u 62. minuti utakmice vodili s 2-1. Međutim, samo četiri minute trajalo je slavlje gostiju nakon što je Kamerunac Aurelien Chedjou poravnao na 2-2 u 66. minuti susreta. Taj pogodak kao da je dao dodatna krila nogometašima Lillea koji su nasrnuli još jače prema vratima Marseilla, što im se isplatilo u 75. minuti kada je Sow postigao svoj drugi gol na utakmici iz jedanaesterca. Rezultat se do kraja utakmice nije više mjenjao, pa je tako Marseille i dalje bez pobjede nakon četiri kola, dok je Lille upisao svoju drugu ove sezone.

U 4. kolu Francuske nogometne lige prvi je puta susret za PSG započelo skupo pojačanje, Argentinac Javier Pastore, i s dvije asistencije odlučio pobjednika. Na gostovanju kod Toulousa momčad iz Pariza je od 39. minute bila u rezultatskom minusu, jer je Capoue udarcem glavom nakon kornera doveo domaćine u vodstvo. No, u nastavku Pastore je prvo u 56. minuti asistirao Gameiru za poravnanje, da bi u finišu susreta krasnim dodavanjem kroz noge protivničkog braniča idealno uposlio Erdinga koji zabija za 2-1. Točku na i u sudačkoj nadoknadi postavio je Menez..

Le Championnat, 4. kolo, rezultati:

Rennes – Caen 3-2 (Boukari 5, Kembo-Ekoko 41, Mangane 45 / Heurtaux 58, Bulot 61)

Sochaux – St. Etienne 2-1 (Boudebouz 6, 42-11m / Aubameyang 35)

Toulouse – PSG 1-3 (Capoue 39 / Gameiro 56, Erding 89, Menez 90+3)

Lille - Marseille (Sow 15, 75-11m, Chedjou 66 / Valbuena 56, 62)

1. Montpellier Hérault SC 4 3 0 1 9-3 +6 9

2. Olympique Lyonnais 4 2 2 0 7-4 +3 8

3. Paris Saint-Germain FC 4 2 1 1 6-4 +2 7

4. Toulouse FC 4 2 1 1 6-4 +2 7

5. Stade Rennais FC 4 2 1 1 9-8 +1 7