Brest's goalkeeper Steeve Elana (3rd L) is congratulaed by his team mates for having stopped a penalty during the French L1 football match Toulouse vs Lille at the Municipal stadium on September 26, 2010 in Toulouse. AFP PHOTO / PASCAL PAVANI
 AFP
FRANCUSKA

Toulouse sustigao Montpellier

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 17. rujan 2011. 23:42

Nogometaši Toulousea priključili su se vodećem Montpellieru na čelu ljestvice francuskoga nogometnog prvenstva nakon dosad odigranih subotnjih utakmica šestog kola...

Slavila je do ovog kola petoplasirana momčad prvenstva 3-2 na svom travnjaku protiv Bordeauxa preokrenuvši 2-0 vodstvo gostiju iz prvog poluvremena u vlastitu pobjedu. Gol odluke Riviere je postigao u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Time su Tulužani iskoristili kiks vodećeg Montpelliera, koji je u drugom poluvremenu gostujućeg dvoboja kod Bresta, 16-plasiranog nakon uzvodnih pet kola, propustio 2-0 prednost nakon prvog dijela utakmice. Završilo je remijem.

Nedjeljnom pobjedom nad Marseilleom u derbiju koji se igra na Gerlandu Lyon bi zasjeo na prvo mjesto.

Le Championnat, 6. kolo:

Brest – Montpellier 2-2 (Ben Basat 70, Gentiletti 88 / Montpellier Giroud 19, 41)

Toulouse – Bordeaux 3-2 (Tabanou 53-11m, Capoue 59, Riviere 90+2 / Diabate 19, 38)

Lorient – Saint-Etienne 3-0 (Aliadiere 11, 76, Coutadeur 90+2)

Auxerre – Caen 1-1 (Jemaa 32 / Nivet 45)

Valenciennes – Dijon 4-0 (Danic 53, Puol 75, 78, Cohade 79)

Nice – Ajaccio 3-0 (Monzon 45+3, 87-11m, Civelli 88)

Lille – Sochaux 2-2

Redoslijed: 1. Montpellier 13, 2. Toulouse 13, 3. Lyon 11 (-1), 4. Lorient 11, 5. Lille 11, 6. PSG 10 (-1), 7. Rennes 10 (-1)...

25. rujan 2024 04:36