afp
FRANCUSKA

Lille bolji od Lyona

Piše: HinaObjavljeno: 11. veljača 2013. 00:02

U derbiju 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je na gostovanju pobijedio Lyon 3:1 i tako pomogao vodećem PSG-u koji sada ima šest bodova viška pred 'lavovima'.

Golove za Lille zabili su Aurelien Chedjou (28), Florent Balmont (45) i Salomon Kalou (51-11m), dok je strijelac za domaći sastav bio Lisandro Lopez u 57. minuti iz jedanaesterca. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Lyon zbog suspenzije.

U ranije odigranom susretu Evian Thonon Gaillard i Marseille su odigrali bez pobjednika 1:1, premda je OM završio utakmicu s dva igrača manje. Marseille je poveo golom Andrea-Pierrea Gignaca u 50. minuti, no sedam minuta kasnije je Kassim Abdallah skrivio kazneni udarac i zaradio crveni karton. Izjednačio je Yannick Sagbo. U 75. minuti je pocrvenio i Jordan Ayew no domaćin usprkos velikoj premoći i dva igrača viška nije uspio postići pobjednički pogodak.

Na ljestvici vodi Paris St Germain sa 51 bodom, drugi je Olympique Lyon sa 45, dok je treći Olympique Marseille sa 43 boda.

REZULTATI:

Lyon - Lille 1:3 (Lopez 57-11m / Chedjou 28, Balmont 45, Kalou 51-11m

Rennes - Toulouse 2:0 (Alessandrini 79, Erding 84)

Evian - Marseille 1:1 (Sagbo 59-11m / Gignac 50)

U subotu:

Valenciennes - Brest 2:1 (Dossevi 10, Mater 45+1 / Raspentino 90+1)

Nica - Lorient 1:1 (Eysseric 82 / Mareque 75)

Troyes - Sochaux 0:0

Ajaccio - Bordeaux 1:0 (Faty 31)

Nancy - Reims 1:2 (Puygrenier 29 / Ayite 48, Fortes 58)

St Etienne - Montpellier 4:1 (Brandao 13, Aubameyang 29, Mollo 48, Bodmer 76 / Cabella 49)