PRIMERA

Kiks Barce, autogol Rakitića

Rekordnom nizu od šesnaest uzastopnih prvenstvenih pobjeda stigao je kraj na stadionu El Molinon. Barcelonina momčad odigrala je na gostovanju u Gijonu 1-1
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 12. veljača 2011. 23:26

Rekordnom nizu od šesnaest uzastopnih prvenstvenih pobjeda stigao je kraj na stadionu El Molinon. Barcelonina nogometna momčad odigrala je na gostovanju kod Sportinga u Gijonu 1-1...

Malo je tko očekivao da će Sporting zaustaviti Barcelonin niz, međutim, upravo se to dogodilo u utakmici u kojoj je domaćin iskoristio jedini udarac prema golu Victora Valdesa za prvi remi Barcelone na strani ove sezone. Do ove subote igrači Josepa Guardiole bili su u savršenom nizu od deset uzastopnih pobjeda na strani, nizu koji je prekinut golom Davida Barrala (s lijeve strane u 16. minuti) i uz mnoštvo intervencija Sportingovog vratara Ivana Cuellara.

Kapitulirao je bivši golman mlađih selekcija španjolske nogometne vrste samo jednom, u 79. minuti, kada ga je lijepim lob-udarcem nadmudrio David Villa. Za sve ostalo može samo pobrati čestitke za obranu svoje mreže.

Barcelona je, očekivano, imala više od igre u ovom ogledu. Posjed lopte od 78 posto koristila je za kreiranje napada koji su se nizali jedan za drugime, no koji nisu "isprovocirali" sedamnaestu uzastopnu pobjedu i izjednačenje Interovog rekorda, kada su natjecanja u ligama europskih klubova u pitanju. Osvojenim bodom ili uz izgubljena dva, "katalonski ponos" povećao je svoju prednost pred Real Madridom na Primerinoj ljestvici. Iznosi ona sada osam bodova, a priliku da je smanje na pet igrači Josea Mourinha imat će u nedjelju na gostovanju kod Espanyola.

Hrvatski napadač Mate Bilić u igru je za Sporting ušao u 88. minuti.

Treću uzastopnu utakmicu na svom stadionu Vicente Calderon, a četvrtu u nizu izgubili su nogometaši madridskog Atletica. Ovaj puta svladala ih je Valencia 2-1 i to nakon što je Jose Antonio Reyes doveo domaćina već u trećoj minuti u vodstvo i nakon što je Diego Forlan u 58. propustio realizirati jedanaesterac.

Propušteno od Atletica kaznio je Joaquin svojim trećim i četvrtim pogotkom sezone što je Valenciju dovelo do trećeg mjesta ljestvice. Hoće li ondje i ostati znat će se u nedjelju nakon utakmice Deportiva i Villarreala, do sada najuvjerljivije pratnje vodećega dvojca.

Sjajnim golom Manuela Arane, njegovim prvim ove sezone, nogometaši Racinga iz Santadera slavili su 3-2 pobjedu protiv Seville izborenu u sudačkoj nadoknadi vremena. Ogled je igran u sklopu 23. kola španjolske Primere, a nastupio je u njemu, u punoj minutaži, i hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić. Susret mu neće ostati u lijepom sjećanju.

Naime, domaćin, koji je bio u nizu od sedam utakmica bez pobjede, već u 19. minuti imao je prednost od dva pogotka razlike nakon što je Christian Fernandez zabio nakon kornera iz blizine za uvodno vodstvo u 12. minuti, a potom Rakitić autogolom povećao prednost sastava na čijoj je klupi premijerno sjedio novi trener Marcelino.

Prilikom izvođenja slobodnog udarca s lijeve strane Rakitić je s vrha peterca skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Donekle se hrvatski veznjak iskupio izvođenjem slobodnjaka na Fazijevu glavu u 39. minuti, čime je prednost domaćina pred odlazak na odmor smanjenja na 2-1. Prethodio je svemu crveni karton strijelca uvodnoga gola.

Činilo se u 83. minuti da će Sevilla do boda nakon što je Luis Fabiano realizirao najstrožu kaznu, no Manuel Arana mislio je drugačije zabivši gol krasnim lob-udarcem s 40-ak metara. Što je u tim trenucima mislio vratar Seville Palop koji je bespotrebno lutao od svoje gol-crte i tako izravno skrivio gubitak boda svoje momčadi, ostaje tek za naslutiti...

Primera, 23. kolo, subota:

Racing – Sevilla 3-2 (Fernandez 12, Rakitić 19-ag, Arana 90+1 / Fazio 39, Fabiano 83-11m)

Sporting – Barcelona 1-1 (Barral 16 / Villa 79)

Atletico – Valencia 1-2 (Reyes 3 / Joaquin 41, 86)

1. Barcelona 23 20 2 1 71-12 +59 62

2. Real Madrid 22 17 3 2 52-19 +33 54

3. Valencia 23 14 5 4 38-25 +13 47

4. Villarreal 22 14 3 5 41-22 +19 45

5. Athletic 22 12 2 8 37-31 +6 38

6. Espanyol 22 12 1 9 30-30 0 37