Real Madrid's defender Raul Albiol (L) vies with Sevilla's Croatian midfielder Ivan Rakitic (R) during the Spanish King's Cup (Copa del Rey) semifinal second-leg football match Real Madrid CF vs Sevilla FC on February 2, 2011 at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid. AFP PHOTO/ DOMINIQUE FAGET
 DOMINIQUE FAGET
POGLEDAJTE POGODAK!

Rakitić zabio u remiju kod Atletica, Realu samo bod, Barcelona lako na Mallorci

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 26. veljača 2011. 21:38

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić opet je bio strijelac za svoju Sevillu , drugi put zaredom u Primeri . Njegov pogodak je utjecao na konačnih 2-2 Atletica i Seville u Madridu, u 25. kolu Primere.

Sevilla može žaliti za sva tri boda jer činjenice govore da su dva puta vodili. Isto tako, u samoj završnici utakmice je Negredo, pri rezultatu 2-2, topovski naciljao gredu domaćih vratiju, a odbijenoj lopti je najbliži bio Capel. Pritom je bio, činilo se, nepropisno zaustavljen, ali sudac Mateu Lahoz nije dosudio na bijelu točku.

No, i domaća je momčad imala mnoštvo šansi u otvorenoj utakmici gdje su se šanse redale čas na jednoj, a čas na drugoj strani. Nakon uvodnog Negredovog pogotka u 42., za domaćina je Koke izjednačio glavom već u 49. minuti. Hrvatski nogometaš Rakitić je na scenu stupio u 66. minuti. Navas je probio desnu stranu i ubacio loptu u šesnaesterac. Na njegovom vrhu ju je dočekao Rakitić i desnom nogom smjestio u desni kut domaćih vratiju. Bio je ovo njegov četvrti nastup u Primeri i drugi pogodak. Bod je domaćinu u 77. minuti donio Reyes.

Izostanci Valdesa, Puyola, Jeffrena, Xavija i Alvesa nisu zasmetali Barceloninoj nogometnoj momčadi koja se s gostovanja kod Mallorce, u utakmici 25. Primerinog kola, vratila s tri boda nakon 3-0 pobjede. Kao i obično, raspoložen je bio napadački tercet branitelja naslova španjolskih prvaka pa je Lionel Messi glavom preko Aouatea otvorio put prema slavlju svojim 26. ligaškim golom sezone. Zabio ga je u 37. minuti i tim se rezultatom otišlo na odmor.

David Villa je u 56. iskoristio sjajan dugi pas Sergija Busquetsa i mirno postigao svoj 17. prvenstveni pogodak sezone, da bi priču, u 66. minuti ogleda, zaključio Pedro čiji se udarac s vrha šesnaesterca odbio od Nsuea i prevario domaćeg vratara. Pedru je gol bio trinaesti ligaški, što će reći da je Barcelonin udarni tercet od 76 postignutih pogodaka "katalonskoga ponosa" potpisao njih čak 56.

Usporedbe radi, Real Madrid, s odigranom utakmicom manje druga najefikasnija momčad lige, na kontu ih ima 55.

Espanyol je domaćom pobjedom protiv Real Sociedada 4-1 opet došao do petog mjesta na ljestvici, dok su Sporting i Zaragoza u Gijonu igrali bez pogodaka. Hrvatskog nogometaša Mate Bilića nije bilo niti među rezervama domaće momčadi.

Više od igre imala je Realova nogometna momčad na Riazoru u utakmici 25. kola španjolske Primere, međutim, iz susreta protiv Deportiva ostat će zapisan samo jedan bod nakon remija bez golova.

Kontrola lopte, konstantan pritisak i bolja igra nisu ništa dobroga donijeli Realu na gostovanju kod Deportiva koji je, koncentrirajući se na čuvanje vlastite mreže, zadržao sastav Josea Mourinha odigravši s njime 0-0.

Sve to znači i da je Real, za kojega su vratnice uzdrmali Emmanuel Adebayor i Cristiano Ronaldo, a Karim Benzema promašio i s metra udaljenosti, sada na sedam bodova zaostatka od vodeće Barcelone koja ima sve veće i sve ljepše izglede da obrani naslov.

Jedan udarac u okvir Realova gola i dva ukupno ponudio je domaćin ovoga ogleda. Real je odgovorio s deset udaraca koji su direktno ugrožavali Daniela Aranzubiju i još osam koji su prošli uz njegov okvir. Također, madridska je momčad loptu u svom posjetu držala u 66 posto vremena utakmice, gradila napade, no bliže mreži od vratnice nisu stigli...

Primera, 25. kolo:

Deportivo - Real Madrid 0-0

Mallorca - Barcelona 0-3 (Messi 37, Villa 56, Pedro 66)

Atletico Madrid - Sevilla 2-2 (Koke 47, Reyes 77 / Negredo 42, Rakitić 66)

Espanyol - Real Sociedad 4-1 (Estrada 42-ag, Garcia 54, Callejon 81, Marquez 90 / Estrada 44)

Sporting Gijon - Zaragoza 0-0

1. Barcelona 25 22 2 1 76-13 +63 68

2. Real Madrid 25 19 4 2 55-19 +36 61

3. Valencia 24 14 6 4 38-25 +13 48

4. Villarreal 24 14 4 6 42-24 +18 46

5. Espanyol 25 13 1 11 34-36 -2 40

6. Athletic 24 12 2 10 38-34 +4 38

7. Sevilla 25 10 5 10 38-40 -2 35