PREMIERSHIP

Kenny Dalglish izvukao bod u Merseyside derbiju, Spursi nisu uspjeli 'probiti' United

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 16. siječanj 2011. 16:26

Derbi 23. kola engleskog nogometnog prvenstva odigrali su Tottenham i Manchester United na White Hart Laneu. Završilo je bez golova i pobjednika 0-0. Za Tottenham je od prve do posljednje minute igrao Luka Modrić, dok su Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar cijeli susret odgledali s klupe za pričuve. Stipe Pletikosa nije bio niti na klupi.

Valja reći da je Tottenham bio bolja momčad na travnjaku, čemu svjedoči i broj udaraca prema vratima (19-7), a imao je i igrača više od 74. minute kada je drugi žuti karton zaradio Rafael nakon prekršaja nad Benoitu Assou-Ekottu. Ipak, Spursi nisu uspjeli nanijeti "crvenim vragovima" prvi poraz u sezoni. Najopasniji igrač Spursa bio je Rafael van der Vaart, a možda i najbolju priliku na susretu propustio je u 81. minuti kada je neometan s 12-13 metara malo iskosa s desne strane pucao tik iznad vratiju. Najbolje prilike kod Manchester Uniteda imao je Wayne Rooney, ali njegovi udarci iz 22. i 52. minute nisu pronašli put do mreže.

Osvojenim bodom Manchester United ponovo je preuzeo vrh premierligaške ljestvice koji je nakratko izgubio od gradskog rivala Cityja. Iako oba mančesterska kluba imaju po 45 bodova, United ima dvije utakmice manje.

Odigran je i 215. po redu gradski derbi između Liverpoola i Evertona. Susret na Anfieldu, popularni "Merseyside derbi", završio je podjelom bodova (2-2). Bila je to treća utakmica na klupi za novog Liverpoolovog trenera Kennyja Dalglisha i prva u kojoj je izbjegao poraz. Podsjećamo, u prethodne dvije utakmice pod Dalglishevim vodstvom Liverpool je poražen od Manchester Uniteda (u FA Cupu) i Blackpoola (u Premiershipu).

Na prvi gol moralo se čekati do 29. minute kada Portugalac Raul Meireles lijepo zabija s desetak metara iskosa s desne strane svoj debitantski gol u dresu "redsa". Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Liverpoola, a u nastavku Everton u samo sedam minuta u potpunosti preokreće rezultat. Prvo je Sylvain Distin u 46. minuti glavom matirao Pepea Reinu , da bi Jermaine Beckford udarcem iz pada s nekih sedam metara bacio u euforiju gostujuće navijače u 52. minuti. Konačnih 2-2 postavio je u 68. minuti Dirk Kuyt iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio vratar Tim Howard oborivši u svom petercu Maxija Rodrigueza.

Birmingham Cityja i Aston Villa odigrali su neodlučeno 1-1 u gradskom derbiju 23. kola engleskog Premiershipa .

I drugi su put tako ove sezone ove momčadi podijelile bodove, ali teško je vjerovati da time mogu biti potpuno zadovoljni budući da su i jedni i drugi pri samom dnu ljestvice i današnji im rezultat neće puno pomoći za bijeg iz neugodne pozicije. No, za utjehu, i jedni su i drugi izbjegli poraz, a njemu je svakako bliže bio Birmingham budući da su gostujući nogometaši pogodili dvije grede tijekom utakmice.

City je poveo u 49. minuti pogotkom Rogera Johnsona do kojeg se lopta odbila nakon slobodnog udarca . Villa je izjednačila u 73. minuti kada se lopta koju je udario James Collins odbila od domaćeg braniča i prevarila vratara Bena Fostera. U sudačkoj je nadoknadi dobru priliku za Birmingham imao Nikola Žigić, ali je lopta otišla koji centimetar pored vratnice. Cityju je ovo, inače, već 11. remi ove sezone.

I drugi dosad završeni nedjeljni dvoboj zaključen je istim rezultatom, s time da je Sunderland pred svojim navijačima izjednačio protiv Newcastlea u posljednjim trenucima. Kevin Nolan je pogodio za "svrake" u 52. minuti nakon kornera (to mu je deseti gol sezone), a bod je domaćima donio Ganac Asamoah Gyan.