AP
PREMIER LIGA

Kalinić asistent u pobjedi

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 23. siječanj 2011. 21:03

Pobjedom 2-0 protiv West Bromwich Albiona u ogledu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva, nogometaši Blackburna stigli su do sedmog mjesta Premiershipove ljestvice...

Kako je bilo i najavljivano, novi menadžer momčadi Steve Kean odlučio se za napadački par kojeg su činili Nikola Kalinić i Roque Santa Cruz. Hrvatski napadač momčadi u igri je ostao do 64. minute. Nekoliko puta našao se u prilici za gol, no, ostat će zabilježeno, najveći trag na utakmici ostavio je u obje akcije u kojima je domaćin poentirao.

Prvi gol, doduše, zabili su si igrači WBA sami. Centaršut koji je išao na glavu hrvatskoga centarfora u 41. minuti u vlastitu je mrežu, glavom u skoku ispred Kalinića, pospremio Gabriel Sebastian Tamaş za uvodno vodstvo domaćina na Ewood Parku.

Kod drugoga gola, kojega je zabio David Hoilett u 47., Kalinić je strijelcu loptu primirio prsima...