AFP
EUROPSKA LIGA

Juventusu treći remi, Porto sa dva igrača manje do pobjede, prva pobjeda Dinama (K)

U skupini J Borussia je na Signal Iduna Parku remizirala s PSG-om 1-1, dok je Sevilla slavila na gostovanju kod Karpatija u Ljvivu s minimalnih 1-0
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 21. listopad 2010. 23:28

Utakmice 3. kola Europa lige u skupinama J, K i L protekle su bez većih iznenađenja, pa su tako favoriti uglavnom odnijeli maksimalan broj bodova. U skupini J Borussia je na Signal Iduna Parku remizirala s PSG-om 1-1, dok je Sevilla slavila na gostovanju kod Karpatija u Ljvivu s minimalnih 1-0.

Borussia je imala prednost 1-0 od 50. minute nakon što je sumnjivo dosuđen jedanaesterca sigurno realizirao Nuri Sahin. Prethodno je švedski sudac Jonas Eriksson vidio prekršaj Zoumane Camare nad Jakubu Blaszczykowskom. Do izjednačenja je PSG došao u 87. minuti preko Clementa Chantomea, kojeg je sjajno u šesnaestercu poslužio Guillaume Hoarau.

Sevilli je gol vrijedan tri boda postigao Frederic Kanoute u 34. minuti glavom na asistenciju Diega Perottija. U 88. minuti Karpatij je ostao s igračem manje nakon isključenja Chechera. U utakmicama skupine K Utrecht i Steaua su remizirali 1-1, dok su Napoli i Liverpool na Sao Paolu odigrali bez golova 0-0.

U skupini L u obje su utakmice slavili gosti. Porto je pobijedio Beşiktaşa u Istanbulu 3-1, a Rapid CSKA u Sofiji 2-0. Porto je usprkos činjenici da je od 27. minute igrao s igračem manje došao do treće pobjede u isto toliko utakmica. Dva je gola postigao brazilski 24-godišnji napadač Hulk, oba nakon munjevitih protunapada, dok je jedan zabio Rademel Falcao Garcia. U 88. minuti je Portu isključen i drugi igrač, Francisco Reges Fernando, dok je u sudačkoj nadoknadi počasni gol za domaćine zabio Bobo.

Rapid su nakon dvaju uzastopnih poraza do pobjede odveli Jan Venegoor of Hasselink i Stefan Hoffmann.

Nakon odigranog 3. kola zaoštrilo se u skupini I Europa lige, a nogometaši ukrajinskog Metalista iz Harkiva su "bacili rukavicu" Sampdoriji i PSV-u. Talijanska i nizozemska momčad su prije početka natjecanja bili papirnati favoriti ove skupine, no pobjeda Metalista u 3. kolu protiv Sampdorije (2-1 na domaćem terenu) je jasno dala do znanja da i oni imaju aspiracije za prolaz dalje.

Sampdoria je povela u Harkivu nakon pogotka Komana u 32. minuti, no Brazilac Taison je samo šest minuta kasnije izjednačio na 1-1. Dotični igrač se mogao pretvoriti u tragičara jer je u 56. minuti dobio crveni karton i kod rezultata 1-1 ostavio suigrače da se bore s brojčano jačim suparnikom. No, to se nije loše odrazilo na Metalist, dapače, u 73. minuti je još jedan Brazilac, Xavier, donio Metalistu pobjedu i proboj na drugo mjesto ljestvice (6 bodova). Sampdorija ima dva manje. Na vrhu je, pak, PSV Eindhoven sa sedam bodova, a Nizozemci su u četvrtak prošli gostovanje u Mađarskoj pobjedom protiv Debrecena 2-1. Debrecen nastavlja negativni niz - imaju sva tri poraza.

U skupini H su Stuttgart i Young Boysi iskoristili domaći teren za osvajanje tri boda. Stuttgart je teže došao do pobjede, pogotkom Rumunja Marice za 1-0 protiv Getafea, dok su Young Boysi u vatrometu pogodaka dobili danski Odense s 4-2.

Nogometaši Juventusa su i petu utakmicu zaredom ostali neporaženi, no pitanje je koliko su zadovoljni s 1-1 u Salzburgu, gdje su igrali ogled 3. kola skupine A Europa lige.

S tim bodom su ostali na trećem mjestu ljestvice (ukupno tri boda), a još je uvijek ispred njih poljski Lech (četiri boda), s tim da tek moraju odigrati gostujuću utakmicu u Poznanu.

U Salzburgu su protiv tamošnjeg Red Bulla igrači Juventusa morali loviti i zaostatak, budući da je u 36. minuti Slovak Švento zabio za austrijsku momčad. No, nakon poluvremena je trener Juventusa Delneri uveo u igru Miloša Krasića, najboljeg ovosezonskog igrača torinske momčadi, a ovaj je samo šezdesetak sekundi nakon toga postavio konačnih 1-1.

Hrvatski nogometaš Nikola Pokrivač je odigrao svih 90 minuta za Red Bull Salzburg, a Juventus je zanimljivo odigrao sva tri remija u Europa ligi.

U drugom ogledu skupine A navijači Manchester Cityja su gledali šou Togoanca Emmanuela Adebayora. Zabio je sva tri pogotka u pobjedi 3-1.

U skupini B je branitelj naslova ovog natjecanja, madridski Atletico, upisao prvu pobjedu. S 3-0 su na svom Vicente Calderonu svladali Rosenborg. Nakon 0-0 Arisa i Bayera prava je gužva na ljestvici ove skupine. Prvog Bayera i posljednjeg Rosenborga razdvaja samo dva boda.

Recimo da je za Bayer svih 90 minuta igrao hrvatski nogometaš Domagoj Vida, prilikom gostovanja u Grčkoj.

Lisabonski Sporting je ostvario i treću pobjedu u skupini C. Sa 5-1 su razmontirali belgijski Gent za kojeg je prvo poluvrijeme odigrao hrvatski nogometaš Mario Barić.

Dinamo Kijev hrvatskog reprezentativca Ognjena Vukojevića ostvario je u 3. kolu skupine E Europa lige svoju prvu pobjedu. Bilo je 2-1 za ukrajinskog doprvaka u gostima kod Alkmaara.

Artem Milevskij doveo je Dinamo u vodstvo u 16. minuti, Alkmaar se vratio u igru preko Erika Falkenburga u 35., da bi četiri minute potom Yevhen Khacheridi postavio, pokazalo se, konačan rezultat.

Valja reći da je u sudačkoj nadoknadi Alkmaaru isključen Niklas Moisander, kao i da je kod Dinama svih 90 minuta odradio Vukojević.

U drugoj utakmici skupine BATE je slavio kod moldavskog Sheriffa 1-0 golom Bjelorusa Sergeja Sošnjovskog iz osme minute.

BATE predvodi skupinu E sa sedam osvojenih bodova, dok je Dinamo pobjedom skočio do trećeg mjesta.

U skupini F moskovski CSKA je protutnjao Sicilijom i slavio 3-0 pobjedu u Palermu, te tako zadržao svoj stopostotan učinak. Slavio je CSKA dvama golovima Seydoua Doumbije i jednim Tomasa Necida, pa je tako promašeni penal Brazilca Vagnera Lovea iz 23. minute izgubio na važnosti. Domaćin je od 75. minute igrao bez pocrvenjelog Javiera Pastorea.

Sparta je u Pragu odigrala tek remi sa švicarskim drugoligašem Lausanneom. Bilo je 3-3 u utakmici punoj drame i preokreta. Povela je Lausanne golom Sebastiena Meolija, preokrenuo je domaćin susret već do poluvremena dvama golovima Bonyja Wilfrieda i jednim Juraja Kucke, da bi švicarski sastav golovima Martina Steublea (u 75.) i Carlosa Silvija u šestoj minuti nadoknade došao do boda.

Europa liga, 3. kolo:

skupina H

Stuttgart - Getafe 1-0 (Marica 29)

Young Boys - Odense 4-2 (Ntsama 25, Sutter 34, Degen 61, Lulić 74 / Utaka 48, Sorensen 84-11m)

Redoslijed: 1. Stuttgart 9, 2. Young Boys 6, 3. Getafe 3, 4. Odense 0.

skupina I

Debrecen - PSV Eindhoven 1-2 (Mijadinoski 35 / Engelaar 40, Reis 66)

Metalist Harkiv - Sampdoria 2-1 (Taison 38, Xavier 73 / Koman 32)

Redoslijed: 1. PSV 7, 2. Metalist 6, 3. Samdoria 4, 4. Debrecen 0.

skupina J

Borussia Dortmund - PSG 1-1 (Sahin 50-11m / Chantome 87)

Karpatij Ljviv - Sevilla 0-1 (Kanoute 34)

Redoslijed: 1. PSG 7, 2. Sevilla 6, 3. Borussia Dortmund 4, 4. Karpatij Ljviv 0.

skupina K

Utrecht - Steaua 1-1 (Duplan 60 / Schut 75-ag)

Napoli - Liverpool 0-0

Redoslijed: 1. Liverpool 5, 2. Napoli 3, 3. Utrecht 3, 4. Steaua 2.

skupina L

Beşiktaş - Porto 1-3 (Bobo 90 / Falcao Garcia 27, Hulk 59, 77)

CSKA Sofia - Rapid Beč 0-2 (Venegoor of Hasselink 28, Hoffmann 32)

Redoslijed: 1. Porto 9, 2. Beşiktas¸6, 3. Rapid 3, 4. CSKA Sofia 0.

skupina E

Alkmaar - Dinamo Kijev 1-2 (Falkenburg 35 / Milevskij 16, Kačeridi 39)

Sheriff - BATE Borisov 0-1 (Šošnjovskij 8)

Redoslijed: 1. BATE 7, 2. Dinamo Kijev 4., 3. Alkmaar 3, 4. Sheriff 3.

skupina F

Palermo - CSKA Moskva 0-3 (Doumbia 34, 59, Necid 82)

Sparta Prag - Lausanne 3-3 (Wilfried 10, 23, Kucka 20 / Meoli 6, Steuble 75, Silvio 90+6)

Redoslijed: 1. CSKA Moskva 9, 2. Sparta 4, 3. Palermo 3, 4. Lausanne 1.

skupina A

RB Salzburg - Juventus 1-1 (Švento 36 / Krasić 46)

VIDEO Manchester City - Lech 3-1 (Adebayor 13, 25, 73 / Tshibamba 50)

Redoslijed: 1. Manchester City 7, 2. Lech 4, 3. Juventus 3, 4. RB Salzburg 1.

skupina B

Atletico Madrid - Rosenborg 3-0 (Godin 17, Agüero 66, D. Costa 78)

Aris - Bayer 0-0

Redoslijed: 1. Bayer 5, 2. Atletico Madrid 4, 3. Aris 4, 4. Rosenborg 3.

skupina C

Lille - Levski 1-0 (Chedjou 49)

Sporting - Gent 5-1 (Salomao 7, Liedson 13, 27, Maniche 37, Postiga 60 / Wils 17)

Redoslijed: 1. Sporting 9, 2. Lille 4, 3. Levski 3, 4. Gent 1.

25. rujan 2024 03:34