AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI
SERIE A

Juventus razbio Romu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. rujan 2012. 22:36

U prvom od dva za subotu predviđena dvoboja 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Parma i Milan podijelili su bodove na stadionu Ennio Tardini odigravši 1-1.

Ovakvim rezultatom zadovoljniji može biti domaćin, budući je Milan bio bolja momčad tijekom susreta.

Poveli su "rossoneri" golom Stephana El Shaarawyja u 50. minuti. Zabio je mladi napadač ljevicom iskosa s lijeve strane šesnaesterca nakon asistencije Bojana Krkića, a bio mu je to treći gol u isto toliko posljednjih susreta Serie A. Zanimljivo, prethodno je u njih 29 zabio tek dva gola.

Parma je do izjednačenja, i pokazalo se na kraju do boda, došla nakon slobodnog udarca Danielea Galloppe iz 66. minute. Opalio je veznjak Parme precizno ljevicom, a njegov je udarac pronašao sami donji desni kut.

Milanu je osvojeni bod bio sedmi u sezoni i trenutno je na devetom mjestu ljestvice. Parma je dva mjesta niže s jednim osvojenim bodom manje. Sljedeće kolo Milanu nosi derbi protiv Intera.

Talijanski nogometni prvak Juventus u susretu je 6. kola uvjerljivo na svom stadionu svladao Romu sa 4-1 (3-0). Utakmica je praktički bila zaključena već u 19. minuti kada je Juventus poveo sa 3-0. Golove su postigli Pirlo (11), Vidal (16-11m) i Matri (19). Na 3-1 smanjio je Osvaldo (69-11m), a konačnih 4-1 postavio je Giovinco (90).

Parma i Milansu odigrali 1-1. Poveo je Milan golom El Shaarawyja (50), a izjednačio je Galloppa (66). Juventus je na vrhu sa 16 bodova, tri više uz utakmicu više od drugog Napolija.

REZULTATI SUBOTNJIH UTAKMICA 6. KOLA:

Parma - Milan 1-1 (Galloppa 66 / El Shaarawy 50)

Juventus - Roma 4-1 (Pirlo 11, Vidal 16-11m, Matri 19, Giovinco 90 / Osvaldo 69-11m)