AP
SERIE A

Inter s igračem manje slavio u milanskom derbiju, Juventus se namučio u Sieni!

Piše: HinaObjavljeno: 07. listopad 2012. 19:28

U velikom derbiju talijanskog nogometa Inter je kao gost na San Siru pobijedio Milan 1:0, a pogodak odluke zabio je Samuel u 4. minuti. Inter je do pobjede stigao s igračem manje nakon što je u 48. minuti isključen Nagatomo. Mladi napadač Intera Marko Livaja nije ulazio u igru. Bio je to vrlo slab derbi, bez pravog nogometa sa jednim crvenim i osam žuti kartona, te mnogo pogrešnih procjena suca Valerija.

U drugom susretu večeri Napoli je pobijedio Udinese 2:1. Strijelci za domaćine bili su Hamšik (30) i Pandev (45+2), a za goste Pinzi (43).

AC Milan 0-1 Inter Milan by goalsarena2012-3

Aktualni talijanski nogometni prvak Juventus pobijedio je na gostovanju Sienu 2:1 u susretu sedmog kola Serie A, upisavši tako već 46. utakmicu bez poraza u nacionalnom prvenstvu.

Juve je poveo golom Andrea Pirla u 14. minuti, izjednačio je Emanuele Calaio (45), a sva tri boda "Staroj dami" donio je Claudio Marchisio pet minuta prije kraja susreta.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Lazio porazivši Pescaru 3:0. Gosti su sav posao obavili već u prvom poluvremenu, a strijelci za 'nebesko-plave' bili su Hernanes (5) i Miroslav Klose (25, 35). Hrvatski napadač Ante Vukušić igrao je za domaćine do 66. minute.

Roma je na Olimpicu pobijedila Atalantu 2:0 ostvarivši prvu domaću pobjedu ove sezone. Golove su postigli Erik Lamela (30) i Michael Bradley (62).

Fiorentina je bila bolja od Bologne 1:0, a pogodak odluke zabio je Stevan Jovetić u sedmoj minuti. Jedan gol je odlučio i pobjednika susreta Torino - Cagliari. Sva tri boda gostima donio je Nene iz jedanaesterca u 74. minuti.