AP
SCHALKE - MANU 0-2

Giggs i Rooney prejaki za Neuera i Schalke! 'Vragovi' korak do finala na Wembleyu

Unitedovog menadžera možda i najviše brine kolega na suparničkoj strani Ralf Rangnick. Ovaj bivši engleski student sveučilišta Sussex odličan je poznavatelj otočkog nogometa
Piše: Denis LugarićObjavljeno: 26. travanj 2011. 14:53

Nogometaši Manchester Uniteda s lakoćom su pobijedili Schalke u Gelsenkirchenu u prvom polufinalnom dvoboju Lige prvaka. Na kraju su Crveni vragovi slavili s 2-0, a domaćina je od katastrofe spasio tek vratar Manuel Neuer.

Pokazao se Schalke nedoraslim protivnikom u ovom susretu igranom na AufSchalke Areni u kojem je sastav Sir Alexa Fergusona dominirao od samog početka. Redali su se u prilikama pred Neuerovim golom Javier Hernandez, Ryan Giggs, Wayne Rooney i Fabio, no sve udarce ili je zaustavljao Neuer ili su gosti bili malo neprecizni.

U nastavku je Fergusonov sastav ponovo uspostavio dominaciju na samom početku. Započelo je dvjema prilikama gostiju, no udarci Patricea Evre i Ryana Giggsa nisu pronašli put do mreže. Konačno je Giggs uspio načeti mrežu "rudara" u 67. minuti iskoristivši jedno sjajno proigravanje Waynea Rooneyja u prostor. Pucao je Giggs ljevicom s nekih desetak metara i ispod Neuera donio veselje gostima. Bio je to njegov prvi ovosezonski gol u Ligi prvaka, kao i prvi na njemačkom tlu nakon gola Bayernu 2001., a zabio ga je nakon što je prethodno propustio tri stopostotne prilike, dvije desnicom, njegovom slabijom nogom, i jednu glavom.

Dvije minute nakon prvog gola United je zapečatio trijumf golom Rooneyja. Zabio je engleski reprezentativac nakon lijepog proigravanja Hernandeza u bliži kut i tako upisao svoj treći gol u osmom ovosezonskom nastupu u LP.

Do kraja susreta Manchester United je sigurno kontrolirao posjed lopte, a demoralizirani domaćini nisu uspjeli praktički ozbiljnije priprijetiti Edwinu van der Saru. Prema prikazanom u ovom susretu, čini se da je uzvrat na Old Traffordu za tjedan dana tek formalnost i da je Manchester United napravio ogroman korak ka finalu na Wembleyju.

Liga prvaka, polufinale, prva utakmica:

Schalke - Manchester United 0-2 (Giggs 67, Rooney 69)

VIDEO Pogodak Giggsa za 0-1

VIDEO Pogodak Rooneyja za 0-2

KRAJ UTAKMICE

88. minuta - Udarac Evre otišao je tik uz lijevu vratnicu Neuerova gola

83. minuta - Vand der Saar je jedva obranio pokušaj Escudare s 20-tak metara

GOOOL 69. minuta - U dvije minute doznali smo prvog finalista ovo sezonskog izdanja Lige prvaka. Nakon Giggsa i Rooney je uspio svladati Neuera

GOOOL 67. minuta - Kapitulirao je i Neuer. Rooney je sjajno podvalio za Ryana Giggs koji je konačno uspio svladati fanatastičnog vratara Schalkea.

64. minuta - Mini pritisak Schalkea nije urodio plodom

53. minuta - Za promjenu je i domaćin zapucao na vrata Van der Saara, no Juradov volej otišao je pored vratiju

48. minuta - Giggs je 'lažnjakom' izbacio pola obrane Schalke, no desna noga mu nikada nije bila jača strana...

47. minuta - Odmah za zagrijavanje Neuer je obranio Rooneyev pokušaj glavom s pet metara.

44. minuta - Giggs je samo izašao ispred Neuera, ishod znate- Velšanin se hvata za glavu, a Nijemac ponovno brani

38. minuta - Rafael je s deset metara pucao 'nebu pod oblake'

36. minuta - Vratar Manuel Neuer igra utakmicu života. Mladi vratar Schalkea u prvih 35. minuta obranio je apsolutno sve pokušaje engleskog prvaka

28. minuta - Nije jedini Hernandez koji promašuje. Ovoga puta Neuer fantastično je obranio Giggsu

26. minuta - Ponovno Hernandez, ponovno promašaj...

22. minuta - Novi loš potez Hernandeza. Meksikanac je želio biti nesebičan i umjesto da puca išao je dodavati Rooneyu i još jedna prilika je propala

21. minuta - Novi pokušaj Meksikanca završio je tik pokraj gola

14. minuta - Najveća priliku na utakmici propustio je Meksikanac Hernandez koji je bio sam ispred Neuera, no vratar Schalkea bravurozno je obranio

6. minuta - Sjajnu loptu Valencije Hernandez nije uspio pospremiti u mrežu iako je imao odličnu situaciju.

5. minuta - Prva velika pogreška obrane Schalkea. Park je cijelu obranu Nijemeca izbacio iz ravnoteže, no ne i sjajnog vrtara Neuera.