LE CHAMPIONNAT

Genijalni Zlatan Ibrahimović s dva gola u tri minute srušio Nancy

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. ožujak 2013. 22:50

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva Nancy, pretposljednju momčad prvoligaške ljestvice, 2-1 u prvoj subotnjoj utakmici 21. kola Le Championnata.

Pobjedom su Parižani osigurali najmanje dva boda prednosti pred prvim pratiteljem Lyonom uoči deset završnih prvenstvenih kola.

Do pobjede su Ancelottijevi puleni opet došli vrlo teško, i to nakon što su prvi put ove sezone u Le Championnatu uspjeli preokrenuti 0-1 rezultat.

Nancy je došao u vodstvo u 36. minuti pogotkom Moukandja iz drugog pokušaja, nakon što mu je Salvatore Sirigu obranio prvi udarac.

Loptu je u pogrešno dodanom loptom izgubio i u kontru strijelca gurnuo Javier Pastore. Argentinac je tijekom prvih 45 minuta igre pogrešno odigrao čak 12 dodavanja. Carlo Ancelotti na poluvremenu ga je ostavio u svlačionici.

Prvi udarac prema golu gostiju Parižani su uputili u 42. minuti.

U nastavku igre dvama je pogocima unutar samo tri minute igre (59. i 62. minuta) sva tri boda domaćoj momčadi donio Zlatan Ibrahimović. Sedmi je put ove sezone sjajni Šveđanin zabio dva ili više pogodaka za svoju momčad u Le Championnatu. U posljednjim je četirima utakmicama na Parku Prinčeva zabio šest golova, dok trenutačno na kontu ove sezone ima 24 prvenstvena pogotka.

Nogometaši Lillea nastavili su svoj sjajan niz i petu uzastopnu pobjedu u francuskom prvenstvu upisali su na gostovanju kod Valenciennesa sa 3-1...

Maor Melikson doveo je u 24. minuti domaćine u vodstvo, ali je Lille preokrenuo dvama golovima glavom, Ronnyja u 55. i Tulija De Mela u 82. minuti. Lille je momčad koja je ove sezone u Le Championnatu zabila najviše golova glavom, njih čak 13. Točku na i postavio je u 90. minuti Benoit Pedretti dalekometnim udarcem.

Rijetke pobjede u ovom su kolu ostvarili i Troyes i Evian. Troyes je pobjegao sa začelja ljestvice tek četvrtom ovosezonskom pobjedom ostvarenom na domaćem travnjaku protiv Reimsa sa 4-2, dok je Evian svoju šestu pobjedu ostvario deklasiravši Sochaux sa 5-1, također kod kuće.

Junak Troyesove pobjede bio je dvostruki strijelac Corentin Jean, dok se se po dva puta među strijelce kod Eviana upisali Cedric Barbosa i Saber Khelifa.

Le Championnat, 28. kolo:

Ajaccio - Lorient 1-0 (Zubar 75)

Brest - Toulouse 0-1 (Rabiot 45)

Evian - Sochaux 5-1 (Barbosa 44, 74, Khelifa 64-11m, 78, Berigaud 70 / Bakambu 53)

Troyes - Reims 4-2 (Jean 7, 70, Faussurier 55, Yattara 90 / Preville 65, Fortes 77)

Valenciennes - Lille 1-3 (Melikson 21 / Rodelin 55, Melo 82, Pedretti 89)

PSG - Nancy 2-1 (Ibrahimović 59, 62 / Moukandjo 36)

1. Paris Saint-Germain 28 17 6 5 51 -8 +33 57

2. Lyon 27 15 7 5 47-26 +21 52

3. Marseille 27 15 4 8 34-32 +2 49

4. Saint-Étienne 28 13 9 6 46-21 +25 48

5. Lille 28 12 10 6 39-28 +11 46

6. Nice 27 12 9 6 39-32 +7 45