AP
REAL MADRID - BARCA 1-1

Dva jedanesterca, dvije stative, isključenje i miroljubiva podjela bodova!

U najvećem derbiju svijeta Real Madrid i Barcelona odigrali su 1-1. Strijelci su bili Messi i Ronaldo, a oba gola postignuta su iz penala. Barca je sada nadomak naslovu
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 16. travanj 2011. 18:42

Nakon subote i popularnog "el clasica" Reala i Barcelone, može se govoriti da su katalonski nogometaši obranili naslov prvaka Španjolske. S 1-1 u Madridu znatno zadovoljnija može biti Barcelona. Bila je to utakmica 32. kola i šest utakmica prije kraja Barcelona i dalje ima velikih osam bodova prednosti. Iluzorno je očekivati da do kraja prokockaju takvu prednost koja je mogla postati tek nešto dohvatljivija da je Real slavio.

Ne može se govoriti da je veliki derbi bio lijep za oko. Nogometaši Reala su nametnuli pomalo ratničku utakmicu s mnogo čvrstih starteva, a gosti su isto prihvatili. Izrazitih šansi nije bilo, pa je tako Real najviše prijetio iz slobodnih udaraca preko Cristiana Ronalda, dok je Barcelona loptama u prostor tražila Messija i Villu.

Najljepšu šansu za pogodak je tako imao Ronaldo u 50. minuti kada je iz slobodnog udarca, s 25 metara, pogodio stativu. Samo tri minute kasnije se dogodio prvi bitni trenutak. Albiol je rukama, nogama i čime je stigao zaustavio Villu u svom šesnaestercu, a uz jedanaesterac Barcelona je dobila igrača više - isključen je Albiol. Messi je pogodio svoj 30. prvenstveni gol za 1-0.

Nakon toga je utakmica utonula u spori ritam protkan bezbrojnim dodavanjima gostujućih nogometaša kojima su krali vrijeme. No, razbuktalo se u 82. minuti kada je Marcela srušio Dani Alves,a sudac Muniz Fernandez dosudio drugi penal na ogledu, ovaj put za Real. Cristiano Ronaldo je pri šutu bio još sigurniji od Messija.

Do kraja utakmice su obje momčadi imale šanse za pobjedu, a izdvojimo akciju Reala u 89. minuti. Akciju je počeo sjajni Mesut Özil, kojeg je Mourinho uveo tek u nastavku. Nijemac je proigrao Adebayora, ovaj Khediru, a potonji je nažalost po domaćine pucao po sredini vratiju, ravno u Victora Valdesa.

Završilo je tako bez pobjednika, a recimo da je Messi golom srušio i jednu neugodnu tradiciju za sebe. Dosad nije uspio, a imao je osam takvih utakmica, zabiti gol momčadima koje je trenirao Mourinho. Sada je uspio, pa makar iz jedanaesterca.

Josep Guardiola, trener Barcelone, nije nastavio pobjednički niz protiv Reala. Imao je pet pobjeda u nizu, ali ovom prilikom nije uspio slomiti velikog rivala u Primeri.