CHRISTOPHE SIMON Afp
DOBILI SU KRILA

Sljedeći suparnik Dinama i dalje u velikoj formi, pobjedom stigao na vrh ljestvice

Monaco je svladao Le Havre (3:1) i izjednačio se s PSG-om, oba sastava imaju po 13 bodova
Piše: HinaObjavljeno: 22. rujan 2024. 17:30

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Monaco porazio je Le Havre s 3:1 u susretu petog kola francuskog prvenstva. Nakon što je u četvrtak pobijedila Barcelonu s 2:1 na otvaranju Lige prvaka, momčad iz Kneževine je bila i uspješna u prvenstvu porazivši Le Havre s 3:1.

Monaco je poveo u devetoj minuti golom Jordana Tezea, no gosti su uspjeli izjednačiti nakon pola sata igre preko Dalera Kuzjaeva. Ipak, u nastavku susreta domaćin je prelomio utakmicu s dva gola. Za 2:1 je zabio Eliesse Ben Seghir u 66. minuti, a pobjedu je potvrdio Folarin Balogun četiri minute kasnije.

Monaco se sada izjednačio na vrhu ljestvice s PSG-om, oba sastava imaju po 13 bodova, no Parižani imaju bolju razliku pogodaka. Treći je Marseille s 10 bodova, no OM večeras još očekuje derbi kod Lyona. Le Havre je na 11. mjestu sa šest bodova.

Utakmica između Dinama i Monaca na rasporedu je 2. listopada u Zagrebu.

22. rujan 2024 18:36