FILIPPO MONTEFORTE Afp
COPPA ITALIA

Mario Pašalić s Atalantom izgubio u finalu Kupa, Srbin donio trofej Juventusu u četiri minute

Juventus je osvojio rekordni 15. trofej pobjednika Kupa u povijesti
Piše: HinaObjavljeno: 15. svibanj 2024. 23:12

Nogometaši torinskog Juventusa osvojili su ovosezonski Talijanski kup, u finalnom susretu odigranom na rimskom Olimpicu Torinezi su svladali Atalantu 1-0.

Finale je odlučeno već u četvrtoj minuti. Tada je Cambiaso u prostor poslao odličnu asistenciju, a Vlahović je izdržao suparničkog igrača na sebi i zabio za 1-0. U ostatku utakmice više nije bilo pogodaka, ali ni velikih prilika.

Atalanta je napadala, krajem prvog dijela je šansu imao i hrvatski reprezentativac Mario Pašalić, ali je Juventus sačuvao sve do kraja gol prednosti. Pašalić je igrao do 59. minute.

Juventus je osvojio rekordni 15. trofej pobjednika Kupa u povijesti. Po devet puta su slavljenici bili Roma i Inter koji je pobjednikom postao prošle sezone. Atalanta je ostala na samo jednom Kupu u svojoj povijesti, onom 1963. godine, a nakon toga je gubila čak pet puta u finalima.

20. lipanj 2024 13:00