MANCHESTERSKI DERBI

Manchester City slavio na Old Traffordu, Aguero sjajnim pogotkom srušio United

Piše: HinaObjavljeno: 09. travanj 2013. 01:06

U velikom gradskom derbiju, ali i srazu dvije prvoplasirane momčadi Engleske lige, Manchester City je na Old Traffordu slavio protiv lidera Manchester Uniteda s 2:1.

Nakon opreznog prvog poluvremena City je došao u vodstvo pogotkom Jamesa Milnera u 52. minuti nakon pogreške Giggsa, a United je izjednačio autogolom Belgijanca Vincenta Companya u 58. minuti. Tom prilikom je Company skrenuo loptu u gol nakon udarca glavom Jonesa. U 80. minuti gledatelji su vidjeli najljepši trenutak na utakmici - solo-prodor Sergia Aguera kroz petoricu igrača Uniteda i udarac iskosa u same rašlje za pobjedu gostiju.

City sada zaostaje još uvijek velikih 12 bodova za Unitedom, pa će vjerojatno predati naslov prvaka, ali ipak su dobili zadovoljštinu da su u izravnom srazu u gostima i drugi puta zaredom pobijedili najvećeg suparnika.

UNI 0-1 CIT by Samu30000